Aras Kargo İstedikleri Bedeli Ödemeyince Gönderileri Getirmiyor!

Sevim G. |

Bir gönderinin teslimi sırasında ürünü alırken ödemiş olduğum 13 TL kargo ücretine ek olarak 2.5 TL taşıma bedeli istenmiştir. Bu bedel için bir makbuz istedik ve faturada kargo ücretinin ödendiğini gösterdik. İkea müşteri hizmetlerini aradık, bu bedeli kesinlikle ödemememiz gerektiğini belirttiler.

Kargomuzu getiren görevli ise bu esnada kağıdı şubede unuttuğunu getireceğini söyleyerek gitmek istedi. Ancak bir daha bu belgeyi getirmek için gelmediği gibi diğer kargolarımız gelmemeye başladı. 2 diğer ürünümüz evde olduğumuz halde "evde bulunamadığı" gerekçe gösterilerek teslim edilmedi ve şubeye gittiğimizde ürünlerin bize bilgilendirme mesajı çekilmeden iade edildiğini öğrendik.

Etiketler :

Ücretlendirme Teslim Personel Davranışı

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 29 Aralık
  13:55

  Merhaba,

  gönderici firma kurumsal takibimizde olan kurumsal bir müşterimiz olup, şikayet gerekli aksiyonların alınması adına kurumsal müşteri temsilcimiz ile paylaşılmıştır.

  Müşterimize gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.
  saygılarımızla.

  ARAS KARGO MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ
  444 25 52

 • Sevim G.
  29 Aralık
  13:39

  Bu resmen, kargo görevlilerinin bir çete edasıyla, kandırıp 3-5 lira alamadıkları müşterilere uyguladığı bir ambargodur. Tabii canım, merkezin ruhu mu duyacak gittim diyip gitmese. Zaten müşteri hizmetleri de şubeye bir yaptırım yapamamış, ürünü teslim ettirememiştir. Ne yazık ki bu olayları yaşadıktan sonra etrafımdan duydum Aras ile kargosu kaybolanları, fazla kargo bedeli ödeyenleri, ürünü yanlış kişiye teslim edilenleri. Keşke daha önce duysaydım, ürün aldığım satıcıları da çalıştığı kargo şirketine göre seçeceğim bundan sonra. Günlerdir derdimi anlatmaya uğraşıyorum, böyle ciddiyetsizlik görmedim.

 • Sevim G.
  29 Aralık
  13:32

  Müşteri hizmetlerini arayıp bir yanlışlık olduğunu evde olduğumuzu, aynı gün Yurtiçi Kargo ve sürat kargonun da gelerek ürün teslim ettiğini, bu irsaliyeleri gösterebileceğimzi söyleyip, tekrar teslim talep ettik ancak ertesi günkü dağıtımla sadece 1 tanesinin (5267621652854) teslim edilemediği bilgisi tekrar iletildi ancak diğeri (5307780016320) dağıtıma bile çıkarılmamıştı. Ertesi gün de tüm gün evde beklediğimiz halde bizi evde bulamadıklarını iddia etmişlerdi. İade edildiğini öğrenip müşteri hizmetleri ile konuştuğumda ise şubenin iade formuna ürünü teslim etmek için geldiklerinde beni aradıklarını yazmış olduğunu öğrendim. Oysa hiç aranmadım, bunu da kanıtlayabilirim.