18 Temmuz 2014

Apron Grup'a Ulaşılamıyor!

18.07.2014 tarihli Alanya'nın yerel bir gazetesinin bir haberi: "Alanya'nın Mahmutlar Mahallesi’nde yapına başlanan ‘Apron Home’ adlı projeyi yürüten Apron İnşaat’ın ofisi atıl vaziyette. Apron İnşaat’ın Mahmutlar’da bulunan ofisinin bir süredir kapalı olması ve tabelasının sökülmesi, müşterileri tedirgin etti. Alanya’da ‘Ev al emekli ol tatil yap’ sloganıyla projesini pazarlayan firmanın Alanya’da 39 bin TL’den daire sattığı iddia edildi. Firma yetkililerine ise ulaşılamadığı öğrenildi."
Haberi okuduktan sonra tüm çabalarıma rağmen ne Alanya ofisi ne de Konya ofisleri neden çağrı merkezi telefonlarını açtı. İnternet sitesi de yayından kaldırılmış.

İmran 3.467 Okunma

Cevaplar

  • İmran22 Ağustos 2014

    23.07.2014 tarihinde bizzat Konya'ya giderek firmanın belirtilen adreslerinde kepenklerinin kapalı olduğunu tespit etmemin ardından Konya Barosuna bağlı bir avukat aracılığı ile sözleşme imzaladığım Apron Grup'a bağlı Cengiz Acar Mimarlık'a Konya 3. Asliye Hukuk Mahkemesinde sözleşmenin iptali davası açtım. Firmanın kaçtığı söylentileri üzerine açılan daha önceki davalar Tüketici Mahkemesine yapıldığı için geri dönmüş (Asliye Hukuk Mah. yapılmalı) ama firma üzerine olan malların satımının durdurulmasını sağlamıştır. Ardından avukatım aracılığıyla mahkemeye verdiğim dilekçe ile vadesi gelmemiş 5 adet senedimin icraya konulmaması için takdiren teminatsız olarak ihtiyati tedbir kararı ile ödeme durdurma kararı aldırdım. 15.08.2014 vadeli, ödemesini yapmadığım senedim için, 1 ay önce bankadan gelen senet ihbar mektubu dışında ne bankada nede senedi taksile veren şahız, benim ile irtibata geçmiştir. Ek olarak Alanya'daki Apron Home için sözleşme imzaladığım Cengiz Acar Mimarlık adına ait çok sayıda gayrimenkul olduğunu avukatım aracılığı ile öğrendim. Mağdurların çoğunluğunun Apron Mobilya İnş ile sözleşme imzaladığı için yaptığım ödemeleri geri alma imkanımın daha yüksek olduğunu belirtti. Bunların dışında gerek yerel basında çıkan haberleri gerekçe gösterek, gerekse firma ile hiç bir şekilde irtibata geçilememesi nedeni ile sözleşmenin geçerli nedenler ile fesh edileceğini ve sözleşme maddelerinde belirtilen cayma cezası olan 10.000 TL nin tahsil edilebilineceğini belirtmek istiyorum. Gelişmeler olduğu müddetce buradan bilgi vereceğim.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön