08 Kasım
#12928962

Apple Store Bilgim Ve Onayım Olmadan Kredi Kartımı Kullandılar!

[email protected] Apple ıd ’ye ait üyeliğimle ilgili bugün çok ciddi tutarsızlıklar içeren görüşmeler yaptım ve beni fazlasıyla hem maddi hem de manevi zarara uğrattınız. Apple kimliğimde yaklaşık 2 yıldır tanımlı olan kredi kartım var. Bankamdan bir mesaj aldım ‘**** no. İle biten kredi kartınızla yapılan 4,50 TL Apple.com/bıll işlemi size ait değilse bankamız arayın’ diye. Bankamı aradığımda bir çekim olduğunu ve iade edildiğini iletti. Şüpheli olarak duran işlem neticesinde kartım onayım doğrultusunda iptal edildi ve yeni kart gönderimi onaylandı. Yaklaşık 10 iş günü boyunda kartım olmayacak. Sorunsallar silsilesi bundan sonra başlıyor. Apple çağrı merkezinizi aradığımda (02162821511) ilk görüşmüş olduğum m**hanım birbirinden tutarsız bir sürü açıklamalarda bulundu. Bana sizin okumadan onayladığınız hükümlerin içerisinde mevcut size mail göndereceğim dedi. Avukatlarımla görüşmem neticesinde 2 saat sonra tekrar çağrı merkezinizi aradığımda b**hanım ile yaptığım görüşmede bana bir mail gönderildi. (https://support. Apple.com/tr-tr/ht201292)
‘app store veya iTunes store'da fatura bilgilerinizi güncellediğiniz de ya da aile paylaşımı grubunuza bir üye eklediğinizde, kayıtlardaki ödeme yönteminize çok düşük tutarlı ve geçici bir açık provizyon işlenebilir. ’
1- yapmış olduğunuz benim bilgim ve onayım olmadan bankamdan çekim işlemi hangi mantıksal açıklamayla yapıldı?
2- çağrı merkezinizin personellerinin yapmış olduğu açıklamalardaki gibi (kartınızın aktifliği kontrol ediliyor) bir açıklamaysa her ay Netflix ve Blu TV üyelikleri için göndermiş olduğunuz faturalar kartımın sisteminizde aktif olduğunu göstermiyor mu?
3- benim onayım olduğunu söylüyorsanız eğer onayımın gerçekleştiği saat ve tarihi sizlerden yazılı olarak istiyorum. (m**hanım’in söylediği gibi sizin okumaya tenezzül etmediğiniz yazılarda mevcut dediği hükümleri göndermek yerine web sitesinde yazmış olduğunuz bir makale tarafıma gönderilmesini istemiyorum onay vermiş olduğum (!) telefonuma gönderilen hükümler neyse onları istiyorum. )
4- ileride benim onayım olmadan kartımdan ödeme çekebiliyorsanız eğer daha büyük sorunların olmayacağını bana nasıl garanti edebiliyorsunuz?
5- yukarıda web sitesiniz de yayınlamış olduğunuz makale paragrafında belirtilen herhangi bir güncelleme olmamasına rağmen bende bu ödemeyi neden çektiniz?

Çiğdem Çiğdem 2.205 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları