15 Mayıs 2013

Antalya Büyükşehir Bld. Çözüm Üretmediler!

Karşımızda bulunan taksi durağının sahibi tarafından, taksi durağının arkasına bağlanmış ve 24 saat havlayarak, bütün sokak sakinlerini rahatsız eden bir köpeği belediyeye bildirmiştik. Köpeğin sahipli olduğunu söyleyerek müdahale edemeyeceklerini söylediler. Köpeği sahibinden almalarını değil, köpeği sahibinin kendi yaşadığı yere, evine ya da başka bir yere götürmesini sağlamalarını istiyoruz.


Ne geceleri uyuyabiliyor, ne de gündüz balkonlarımızda oturabiliyoruz. Muratpaşa belediyesi, tüm gün havlayan bu köpeğe bizleri mecbur bıraktı. Bir vatandaş olarak, köpek kadar gözetilmedik maalesef.

Reyhan 63 Okunma

Cevaplar

  • Reyhan16 Mayıs 2013

    Sayın Yetkili; Gece gündüz havlayarak rahatsızlık verdiğini bildirdiğim bir köpeği ihbar ediyorum, hizmet bekleyen bir vatandaş olarak. Sözü edilen kişinin köpeğini, sahibi olduğu taksi durağına değil, kendi yasadığı eve, mahalleye götürmesini sağlayabilirsiniz. Köpeğin sahibi var diye, bize bu kabusu yaşatıyor oluşunuzu kabul etmiyorum.

  • Antalya Büyükşehir Belediyesi Temsilcisi16 Mayıs 2013

    Sayın Reyhan S., 5199 sayılı Hayvanları Koruma kanununun 5. maddesinin 1. Fıkrasında “…bir hayvanı sahiplenen veya ona bakan kişi, hayvanı barındırmak, hayvanın türüne üreme yöntemine uygun olan etolojik ihtiyaçlarını temin etmek, sağlığına dikkat etmek, insan, hayvan ve çevre sağlığı açısından gerekli tüm önlemleri almakla yükümlüdür” şartı bulunmaktadır. Aynı Kanunun 28. maddesinin “b” bendinde ise, “ yasak ve yükümlülüklere uymayan ve alınması gereken önlemleri almayanlara idari para cezası uygulanacağı” belirtilmektedir. Söz konusu kanuna istinaden, tarafınızca her hangi bir hayvan sahibinin, çevre sağlığını tehdit eden önlemleri almadığını tespit etmeniz ve belgeleri (Kişinin kimlik ve iletişim bilgileri, fotoğraf, video, vb.) Müdürlüğümüze sunmanız durumunda, tarafımızca 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’na uygun olarak idari para cezası uygulanacaktır. Çevreye ve hayvanlara göstermiş olduğunuz hassasiyet için teşekkür eder, saygılarımızı sunarız. Antalya Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön