25 Ocak 2014 #2256338

Ankara Sigorta Cam Hasarını Karşılamıyor

15763346 no'lu kasko poliçesinde "Hasarlı parçanın orijinal olması halinde orijinal parça ile değiştirileceği, anlaşmalı servislerde yapılan onarımda muafiyet uygulanacağı yani cam hasarı korozu maddesinde belirtilen fark ücretinin alınmayacağı" belirtilmesine rağmen anlaşmalı serviste takılacak orijinal cam için onay vermedi.


Ankara Sigorta, poliçede "Anlaşmalı servislerde sadece orijinal olmayan veya şu-şu marka ürün takılır " gibi bir ibare olmadığı halde müşterisine muvaffakatname imzalatarak Renault'un orijinal olmadığını, teyit ettiği cam taktırmak ya da orijinal cam için anlaşmasız servislere giderek ücret ödemek veya araçsız kalmak arasında seçim yapmaya zorlamaktadır.

İhsan 2.162 Okunma

Cevaplar

  • Ankara Sigorta Temsilcisi28 Ocak 2014

    Sayın İlgili; Talebe istinaden yukarıdaki açıklama esas olarak gözetilmekte olup sigortalımız belirtilen anlaşmalı cam servislerine müracaat etmesi sureti ile herhangi bir muafiyet söz konusu olmayacaktır. Poliçe üzerindeki cam kolzu Türkiye genelinde Sigorta Şirketleri arası sektörel bir uygulamadır. Saygılarımızla, ANKARA ANONİM TÜRK SİGORTA ŞİRKETİ Müşteri Şikayetleri Değerlendirme Birimi Bize ulaşabilirsiniz; E-mail: [email protected] Müşteri İletişim Merkezi: 444 19 36

  • İhsan28 Ocak 2014

    Sözkonusu poliçede Ankara Sigorta'nın cevabında belirttiği "Ankara Sigorta’nın anlaşmalı cam servislerinin onarımı kendi imkanları ile yapmaları halinde herhangi bir muafiyet veya başka bir kesinti uygulanmayacağı,fakat değişimi istenilen cam’ın dışarıdan yetkili servisten orjinal logolu tedarik edilmesi v.b durumlarda muafiyet uygulanacağı" şeklinde veya bu anlamda hiç bir açıklama veya madde yoktur. Bu Ankara Sigorta'nın ödeme yapmamak için getirdiği tek taraflı ve maksatlı yorumudur. Hiç bir hükmü yoktur. Oysa ki poliçede hasarlı orijinal parça yerine orijinal parça takılacağı ve anlaşmalı cam servislerinde muafiyet uygulanmayacağı açıkça belirtilmiştir. Anlaşmalı cam servislerinde orijinal parça takıldığında muafiyet uygulanacağı şeklinde hiç bir madde yoktur. Ankara Sigorta poliçedeki maddelere tek taraflı ve maksatlı yorum getirerek ödemeden imtina etmek suretiyla tüketiciyi mağdur etmektedir.

  • Ankara Sigorta Temsilcisi27 Ocak 2014

    Sayın Yetkili; Sayın İhsan Akya‘nın tarafımıza ulaşan talebi ile ilgili , Bahse konu 157633469 poliçede belirtilen cam hasarları klozu; ’’Cam hasarlarında ,değişimin Ankara Sigorta Anlaşmalı Cam Servislerinde (OCP Olimpia -Tüm Oto TOC-Uğurlu Glass –Başkent Oto Cam-Carglass )yapılması halinde muafiyet uygulanmayacak,bunların dışındaki servislerde yaptırılması halinde 150.00 TL’den az olmamak üzere teminat tutarından % 20 muafiyet tenzil edilecektir.’’ maddesi açık olup Ankara Sigorta’nın anlaşmalı cam servislerinin onarımı kendi imkanları ile yapmaları halinde herhangi bir muafiyet veya başka bir kesinti uygulanmayacağı,fakat değişimi istenilen cam’ın dışarıdan yetkili servisten orjinal logolu tedarik edilmesi v.b durumlarda muafiyet uygulanacağı belirtilmiştir. Konu ile ilgili kendisine bilgilendirme yapılmıştır. Saygılarımızla, ANKARA ANONİM TÜRK SİGORTA ŞİRKETİ Müşteri Şikayetleri Değerlendirme Birimi Bize ulaşabilirsiniz; E-mail: [email protected] Müşteri İletişim Merkezi: 444 19 36

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön