25 Ağustos 2014

Ankara Sigorta Pert Bedeli!

2012 model Ford Fiesta aracımın 25.07.2014 tarihinde geçirmiş olduğum maddi hasarlı trafik kazası ile ilgili olarak uzun süre bekledikten sonra mail adresime pert mutabakatı olarak 32.500 TL teklif edilmiş ve teklif edilen fiyat piyasa rayiç bedelinin oldukça altındaydı. Rayiç bedelin 38000 TL olduğunu ve expertiz firmasına teklifi kabul etmediğimi beyan etmiştim.

Yaklaşık 1 aylık bekleme sürecinden sonra firmanın sabır testinden geçmeye çalıştım. Sigorta şirketi müdür yardımcısı S** Ç*** diye birisi benim herhangi bir şekilde hak talep edemeyeceğimi ve en son teklif olarak 33.500 TL ye yükselttiler, yinede kabul etmedim. Maalesef insandan çok kar zarara bakılıyor.

Taner 2.980 Okunma

Cevaplar

  • Ankara Sigorta Temsilcisi28 Ağustos 2014

    Sayın Yetkili; Sayın Taner Tok’un talebi ile ilgili , Kendisi ile yazılı ve sözlü görüşmelerimizde Rayiç Bedel tesbitinin sigortalı aracın Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği Kasko Değer Listesi'nde yer alan Sigorta Bedelini aşmamak kaydı ile, Aracın marka, model, tip, km ve özellikleri dikkate alınarak, aracın bulunduğu ildeki 2.el araç alım satımı yapan bayi/satıcıdan iki fiyat, internet üzerinden 2. El araç satışı yapan sitelerden iki fiyat teklifi alınıp, fiyat tekliflerinin ortalaması üzerinden aracın hasar geçmişi dikkate alınarak atanan eksper tarafından tespit edildiği bilgisi verildi.Pert araç tazminat bedeli 33.500 TL üzerinden mutabakatname alınmış olup gerekli evrakların temini ile ödemenin gerçekleştirileceği bilgisi verilmiştir. Saygılarımızla ANKARA ANONİM TÜRK SİGORTA ŞİRKETİ Müşteri Şikayetleri Değerlendirme Birimi Bize ulaşabilirsiniz; E-mail: [email protected] Müşteri İletişim Merkezi: 444 19 36 Saygılarımla,

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön