19 Eylül 2018
Yorum Yap
#10923796

Anı Tur'da Sorunlu Tatil!

09/09/2018-16/09/2018 büyük İtalya turuna katıldım kabus gibiydi. İtalya'ya vardığımızda öğrendim ki joly tur, Anı Tur, ETS bütün insanları birleştirip karma bir tur oluşturulmuş herkes farklı ücret ödemiş. İlk gün napoli'ye gittik ekstra tura katılmak istemeyen insanları şehir merkezine bıraktı ve gitti (6 saat) ekstra tur dönüşü de diğer insanları şehir merkezinde 1 saat boş zaman vermiş bazilika, galeri falan gezdirmesi ve anlatması gerekiyordu asla anlatılmadı. Otel felaketti genel olarak oteller kötüydü zaten her şey pisti. Sonra roma, floransa, venedik ve Milano'ya gittik ekstra turlara katılmak zorunlu gibi davranıldı ekstra tura katılmak istemeyen insanlar ya otelde bırakıldı ya da yol üstünde benzinlik gibi bir yerin yanındaki kafede insanlar oradan hiçbir yere gidemediler ve 2-3 saat oturup beklediler.


Çünkü yurt dışına yol üstü bir kafede oturmak için gidiyoruz! Ekstra turlarda matah bir şey değildi asla verdiğimiz paraya değmedi. Otellerin şehir merkezine 10-15 km olması gerekiyordu. Roma oteli merkeze 25 km idi, merkeze 2 vasıta ile gidiliyordu ve kahvaltı diye domates kabuklarını koydular önümüze! Ekstra tura katılmadığım için beni otelde bırakıp gittiler azmettim kendim gezdim rehber arkamdan macera arıyor diye atıp tutmuş! Floransa otel 45 km idi ama trenle 50 dakikada şehir merkezine iniliyordu ama rehber buradan ulaşım yok otelin etrafında takıl demişti (çünkü otelde oturmak için yurt dışına çıktık) ve otel yine facia idi. Milano otel şaşırtıcı şekilde güzeldi merkeze uzaklığını bilmiyorum maalesef ama tur 8 gün 7 gece demişlerdi 8. gün kahvaltı edip otelden çıktık ve hava alanına gittik resmen fazladan bir gün yazıyorlar. Tur esnasında rehber otobüs şoförüne bahşiş diye 5 euro zorunlu herkesten topladı. Bunun şoförün bizi yol kenarında falan bırakması için gerekli olduğunu söyledi. Şoförlerin bahşişlerle geçindiğini uydurdu millette verdi paraları.


Gelelim rehbere her şeyi çok iyi bildiğini söyleyip sürekli kendini övüyordu ama konudan konuya atlayıp kafamızı karıştırıyordu. Sanki babasının hayrına bizi gezdiriyormuş gibi çocuk gibi azarladı emirler yağdırdı. Oraya tatil yapmaya gidip sinirden ağladım rehberin adı N*** B*** bu adamın olduğu yerde huzur olamaz. Ayrılırken eskiden tur otellerinin daha kötü olduğundan ve misafirlerin olgun insanlar oldukları için şikayetçi olmadığından bahsetti. Rehberin söylemiyle olgun insan değilim paramızla rezil olduk.

Merve Merve 2.501 Okunma
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler