10 Eylül 2013 #2002249

Anı Tour Araçlarında Sorun Bitmiyor!

Ani Tour'un 09 plakalı başka bir aracı ve başka bir şoförü vardı (3. araç, 3. şoför). İstanbul'a dönüş yolunda şoför Bolu çıkışında yanlış yöne girdi. Doğru sapağa tekrar dönebilmek için, otobanda bir süre geri geri gitti. Ardından Düzce Tursan tesislerinin girişini kaçırdı. Tesise çıkıştan yani tersten girmek zorunda kaldı.


İzmit'e geldiğimizde oradan alınan yolcuların bırakılacağı yer yerine ,gene yanlış olarak Gölcük yönüne devam etti. Yolcuların uyarıları ile doğru yolu bulmaya çalışırken "Ben 1-2 saatlik yolla uyuyarak araç kullanıyorum şu anda" dedi! Tüm bu olanlar sırasında her iki rehber de yerlerinde oturmakla yetindi.


Ne İzmit'te inecek yolculara yardımcı olmak adına ,ne de şoföre müdahale etmek ya da yardımcı olmak adına hiçbir çabaları olmadı. Bu noktada dayanamayarak ayağa kalkıp bunun nasıl olabileceğini, nasıl 2 saatlik uykuyla yolda olduğunu söyleyen bir şoföre emanet edilebileceğimizi sordum. Rehberler gene yerlerinden bile kıpırdamadılar.

Hülya 490 Okunma

Cevaplar

  • Hülya10 Eylül 2013

    =========================================== 700 karakter limitinden dolayı tamamlayamadığım son kısmı da şu şekilde olmalı idi: =========================================== İzmit yolcuları bırakıldıktan sonra, İzmit merkezde şoför aniden bir benzinciye çekip durdu. Rehber 15 dakika ihtiyaç molası verdiğimizi anons etti. Araçtan indik. Şoför bir yandan rehber bir yandan telefonda konuşarak şikayetlerini bildiriyorlardı. Rehber yanımıza gelerek bu sıkıntıların sebebinin yoğun sezonda kiralanan araçlar olduğunu söyledi. Şoförler yabancu turist ile çalışmaya alışık imiş ve onlardan daha çok para kazandıkları için şu anda sorun çıkarıyorlarmış. Anı tur'un; - Kendi aracı yerine kiraladığı kötü otobüsleri kullanmasının, - Şoförlerinin yolları bilmemesinin, - Şoförlerinin yorgunluk veya memnuniyetsizliklerinin hiçbirinin bizim sorunumuz ve katlanmamız gereken bir durum olduğunu düşünmüyorum. Rehber 15 dakika içinde izmit'ten yeni bir şoför geleceğini söyledi. Yeni şoför yürüyerek gelmiş olsa gerek ki 1 saat sonra geldi. Saat 11'de, programa göre Kadıköy'de olmamız gereken saatte, İzmit'ten hareket ettik. Son bir şaka olarak olsa gerek, yeni şoför İzmit çıkışında otobandan değil yan yoldan devam etti. Tüm Dilovası fabrikalarını gördükten sonra 40 dakika sonra ancak Gebze'de idik. Rehber konu ile hiçbir açıklama yapmadı. Saat 1'de Kadıköy'e nihayet ulaştık. Katıldığımız bir kültür turu olmasına rağmen, rehberimiz 5 saate varan lokasyondan lokasyona geçişlerde geçtiğimiz/gideceğimiz yerler hakkında hiç bilgi vermedi. Zamanın çoğu sessizlik veya radyodan çalan müzikle doldurularak geçti. Gezilen lokasyonlarda da verilen bilgi yavan ve yetersizdi. Ulaşımla ilgili yaşadığımız o kadar sorunda ne asıl rehber ne de yardımcısı müdahale etmedi. Talep edilmeden açıklama yapmadı. Eleştiriler karşısında saldırıya geçerek hareket etti. Şoförlere yardımcı olmak ya da yolcuların endişelerini gidermek için hiçbir çaba harcamadı. Otobüs için ikramlar (su dahil) yetersiz ve zamansızdı. Çoğu yolda geçen 2 gün boyunca yalnızca bir kez sıcak içecek ikramı, yalnızca iki kez gazlı içecek ve yalnızca bir kez kek ikramı yapıldı.

  • Hülya10 Eylül 2013

    Yukarıda yazdığım şikayetin başlangıç kısmı şu şekilde olmalı idi: 7-8 Eylül 2013 tarihli Batı Karadeniz turuna katıldım. Aksilikler tur başlamadan başladı. Tur aracı Harbiye'ye 15 Kadıköy'e ise 30 dakika geç geldi. Nedeni ise aracın Şükrü Saracoğlu stadının hemen arkasında bulunan Eski Salı Pazarı otoparkını bulamaması. Gerede'ye 4-5 km kala araç arıza yaptı. Vites değişmiyordu. Araç sağa çekti, şoför indi, rehberler indi yolculara hiçbir açıklama yapılmadı. Açıklama talep ettiğimizde beklememiz gerektiği söylendi. Bir süre sonra yeni araç gönderileceği söylendi. Arızalana araç vaatleri karşılamaktan son derece uzak, 2004 model MAN Fortuna, içi toz kokan, konfordan uzaktı bir araçtı. 1 saat kadar sonra 14 plakalı başka bir araç geldi ve saat 17'de Gerede'den Safranbolu'ya doğru tekrar hareket ettik. Ertesi gün gene 09 plakalı başka bir araç ve başka bir şoför vardı (3. araç, 3. şoför).

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön