Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
1

Anadolu Yatırım Şirketinde Yaşadığım Şikayet

Mert
04 Mayıs 2023 09:16
745

https://www.andltrade.com/ sitesine arkadaşım vasıtasıyla s*** adında bir danışmanla konuşarak katıldım. İlk etapta 20.000 TL yatırarak deneyecektim. Ancak sonrasında arkadaşım çok kazandığını söyledi. Ben de biriktirdiğim tüm bakiyemle katılıp paramı belki artırabilirim diye düşünerek. Tabii bu sırada daha fazla yatırmanız için bonusları arttırıyorlar, sizin daha fazla para ile girmeniz için size baskı yapıyorlar. Aynı şekilde sizi caydırmaya çalışıyorlar. Ben de bonuslarla vs tabi 60.000 TL tüm paramı yatırmaya ikna oldum. Bonuslarla beraber sanal olarak USD olarak tl karşılığı yaklaşık 85.000 TL oldu.

Kısaca özet geçeyim, 85.000 TL kaç günde sıfırlanır tam 4 günde sıfırlandı. Tam 4 gün dile kolay tüm birikimim 4 günde gitti. Ve son olarak yatırım danışmanı c***'a bela okudum, bana cevabı şu oldu; 'Nasıl bir insan olduğunuz ortaya çıktı, rızkı iyi ki size vermemiş, içeride devam eden arkadaşınız gayet iyi gidiyor' şeklinde bana mesaj çekti. Şimdi bunlar kesinlikle art niyetli, kesinlikle paramızı bir şekilde sıfırlamak için elinden geleni yaptırıyorlar, bundan eminim. Çünkü tüm dünya Brent petrolün düşeceğini söylerken ve Türkiye'de mazot indirime gitmişken bana buy açtırdı ve tam 2.500 USD bana zarar ettirdi. Ve son gün içeride 600 USD varken içeri para sokmamı söyledi.

Karşılığında Bonus vereceğinden bahsetti. Yani elimizdeki paranın gitmemesi için borç harç veya kredi çekip hesabınıza para yatırmamızı söylüyor. Ve para kaybetmeye başlayınca sürekli şunu söylüyor: 'Ben size şu işlemi açın' dedi, açmadınız. Ama bu herhalde daha önceden alışılmış bir cevap olduğu için bende işe yaramadı, çünkü ben bir tane söyleyip de yapmadığım işlem yok, hepsini bana kendi söyledi, sadece bir işlem geç açtım, onun dışında 31 işlem yapmışım, 31'inide onun söylediği işlemler. Kısacası: And Trader şirketi, Anadolu Yatırım Danışmanlığı Limited Şirketi, internet sitesi: https://www.andltrade.com/, art niyetli kişilerin telefon numarası: 0533 88079** (c. İ. H***), 0533 85605** (s.**).

Anadolu Yatırım Şirketinde Yaşadığım Şikayet
Anadolu Yatırım Şirketinde Yaşadığım Şikayet
Anadolu Yatırım Şirketinde Yaşadığım Şikayet
Anadolu Yatırım Şirketinde Yaşadığım Şikayet
+3

Gelişme
Gelişme

02 Haziran 2023 13:45

yanıltıcı bir şirket. 80.000 TL'mi tuzla buz ettiler. İlk önce bir arkadaşım bu firmaya para yatırdı ve azar azar para kazandığını bana söyledi. Bende ondan aldığım bilgilere istinaden yaklaşık 20.000 TL para yatırmaya karar verdim. Müşteri ilişkilerinden bir bayan ismi s*** bu bayan ve sonrasında yatırım uzmanı c***e***ile görüşerek beni allem edip kullem edip 60000 TL yatırmaya ikna etti. 1050 dolar da kredi verdiler. Toplam hesabım 4050 dolar oldu. C***isimli yatırım danışmanı sürekli olarak arayarak veya mesaj yazarak işlem açmam için bana baskı yaptı. Söylediği işlemleri açtım daha ilk günden 2000 dolar zarar yazdı. Ertesi gün bu zarar sonrası hesap sıfırlanacak geriye kalan parayı çekmek istiyorum diye söylediğimde önüme bin bir türlü engel koydular. Ve sonuç olarak tam 4 gün sonra hesabım sıfırlandı. Daha sonra başkasının canı yanmasın diye ilgili kurumlara şikayette bulundum.

Daha sonra Şikayetimi kaldırmam için beni şirketten müdür olduğunu iddia eden ve mert bey hiç endişelenmeyin, müşteri danışmanıyla anlaşamamanızdan kaynaklı bu durum, 1 ay veya en geç 2 ay sonra paranızı çıkaracağız diyen biriyle konuştum. Çok canım sıkkındı 5 yaşındaki çocuğumun hakkını 3-5 kuruş kazanırım diye girdiğim yerden paramı 4 günde sıfırlayarak hatta tüm birikimimi sıfırlayarak çıkmıştım. Beni yumuşattı ve tekrar size söz veriyorum bu parayı çıkartacağım sözünü verdi. Benim güvenimi kazandıktan sonra bir işlemde terste kaldık ve bana 1000 dolar yatırın 1000 dolarda ben kredi hesabınıza tanımlayım dedi. Maalesef ben bu durumu kabul etmek zorunda kaldım yine hesabımı ve paramı kurtarmak adına 1000 dolar yatırdım. Tam 1 ay sonra hesabımda varlığım 5000 dolar kredi 2500 dolardı. Açık işlemlerimde vardı. Total olarak 2500 dolar kardaydım yani 50000 TL kar gözüküyordu. Ben 80000 TL yatırmıştım ama bir kısım para çekip çekmiş olduğum 20000 TL krediyi kapatmayı düşündüm. Bir miktar para çekmek istiyorum dedim. Ama öncesinde de hesabımın her şeyinin her ihtimaline karşı fotoğrafını çektim. Yapmış oldukları yanıltma şu, bir anda spread denilen makas aralığını inanılmaz bir fakla arttırdılar ve hesap eksiye düştü. Hesabım sıfırlandı. Andl yatırım danışmanlık limited şirketi

profile
1 Destek
Mert
08 Mayıs 2023 11:50

Teşekkürler

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

Şikayetle İlgili Yorumlar

Benzer Şikayet Yaz