Anadolu Üniversitesi Online Sınavlarda Not Adaletsizliği, Vize %25 Final %75 Anlamsızlığı

Esra Esra4 hafta önce

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim'de okuyanların mağduriyetinin giderilmesini talep ediyorum. Pandemi sürecinden dolayı vizelerimiz online ortamda yapıldı ve kişiye özel sorular soruyoruz diyerek sistemin güvenirliliğini anlattılar, bu süreçte her nedense vizelerin not ortalamasına etkisinin %25'e çekildiği ilan edildi. Pandemi süreci uzayınca finallerin de online ortamda yapılacağı ve yine kişiye özel sorular sorulacağı duyuruldu. Finalin not ortalamasına etkisi %75 oldu. Her iki sınavımız da online ortam da olduğuna göre ve kişiye özel sorular sorulduğuna göre neden vizenin ortalamaya etkisi bu kadar düşürüldü ve neden final %75'e çıkarıldı. 

Bunun sebebi ilk Etap'ta olası kopyalara karşı önlem gibi aksettirildi. Ancak hem çan eğrisi sistemi hem de vize final ortalamasındaki dengesiz dağılım gerçek bir haksızlık meydana getirmiştir. Bu adaletsizliğin giderilmesini istiyorum. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir not adaletsizliği yoktur. Gerekirse bir dönem önceki notlarımızla karşılaştırma yapılmalıdır. Haklı haksız ayırt edilmelidir. DGS sınavında bu not ortalamaları bizler için çok önemlidir. Vizeden 100 finalde 93.75 almışım ve bu olacak şey mi?

Vizenin de finalin de not ortalamasının bundan bir dönem önceki haline çekilmesini talep ediyorum. Ortada makul sayılabilecek hiçbir neden yokken not değerlendirme ortalaması bu şekilde dengesizleştirilerek haksızlık oluşturulamaz. Hem not değerlendirme ortalaması hem de çan eğrisi ile birlikte çalışana, hak edene çifte haksızlık olmuştur.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Anadolu 2 hafta önce  

    https://aosdestek.anadolu.edu.tr adresinden "Canlı Destek" veya "Soru Sor" linklerinden sorunuzu ileterek detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca, aosdestek İletişim ve Çözüm Masası 0850 200 46 10 mesai saatleri içerisinde arayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler