Anadolu Ulaşım Dolu Puanları Kullandırmamak Adına Türlü Bahaneler!

Ceyhan T. |

Dolu bilet üyesiyim. Birikmiş puanlarımı 30/08/2014 tarihinde Eskişehir-Bilecik güzergahında kullanmak istedim ancak puanımı kullandırmamak adına türlü sebepler ortaya sundular. Neymiş efendim puanlarımı kullanabilmem için o otobüste başka puan kullanan yolcu olmaması gerekiyormuş.

Dolu puan kullanımı ile ilgili internet sitelerinde de herhangi bir açıklama ve şart belirtmeyen Anadolu ulaşım puan kullanımı konusunda keyfi davranmakta ve yolcularını mağdur etmektedir.

Etiketler :

Bilet Satış Personel Davranışı Kampanya - Üyelik - İndirim

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Ceyhan T.
  01 Eylül
  13:35

  Firma tarafından;

  "Keyifli yolculuk sloganı ile çıkmış olduğumuz Anadolu yollarında öncelikle ailemize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.
  Ulaştırma Bakanlığı tarafından belirlenmiş olan puanlı, indirimli ya da ücretsiz biletler araç kapasitesinin %10 kadar olabilmektedir.
  Aracımızda bu kontenjan sayısında dolu olmaması durumunda puanlı biletlerinizi web sitemiz, çağrı merkezimiz ve bilet satış ofislerimizden temin edebilirsiniz." şeklinde cevap verilmiştir.

  Karayolu Taşıma Yönetmeliğinin ilgili maddesi "Yetki belgesi sahipleri tespit edilmiş ücret tarifelerinin üzerinde ücret alamaz ve % 30’dan fazla indirim uygulayamazlar. Ancak, tarifeli yolcu taşımacıları önceden Bakanlıktan izin almak suretiyle yılda bir kez ve 4 ayı geçmemek üzere, sefere çıkardığı taşıtın toplam koltuk sayısının % 10’unu aşmayacak sayıdaki koltuk için % 30 indirim sınırlamasına tabi olmaksızın özel indirim uygulayabilirler. " şeklindedir.

  Firma tarafından verilen cevabı tatmin edici bulmuyorum. Mecbur kalmadıkca Anadolu Ulaşım İle Seyahat etmeyi düşünmüyorum.  Bilgilerinize sunar; keyifli yolculuklarda buluşmayı dileriz  Saygılarımızla

 • 01 Eylül
  12:04

  Sayın Şikayetvar Yetkilisi,

  Yolcumuza e-mail ile gerekli açıklama yapılmıştır.

  Saygılarımızla