01 Eylül 2014

Anadolu Ulaşım Dolu Puanları Kullandırmamak Adına Türlü Bahaneler!

Dolu bilet üyesiyim. Birikmiş puanlarımı 30/08/2014 tarihinde Eskişehir-Bilecik güzergahında kullanmak istedim ancak puanımı kullandırmamak adına türlü sebepler ortaya sundular. Neymiş efendim puanlarımı kullanabilmem için o otobüste başka puan kullanan yolcu olmaması gerekiyormuş.

Dolu puan kullanımı ile ilgili internet sitelerinde de herhangi bir açıklama ve şart belirtmeyen Anadolu ulaşım puan kullanımı konusunda keyfi davranmakta ve yolcularını mağdur etmektedir.

Ceyhan 2.320 Okunma

Cevaplar

  • Ceyhan01 Eylül 2014

    Firma tarafından; "Keyifli yolculuk sloganı ile çıkmış olduğumuz Anadolu yollarında öncelikle ailemize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Ulaştırma Bakanlığı tarafından belirlenmiş olan puanlı, indirimli ya da ücretsiz biletler araç kapasitesinin %10 kadar olabilmektedir. Aracımızda bu kontenjan sayısında dolu olmaması durumunda puanlı biletlerinizi web sitemiz, çağrı merkezimiz ve bilet satış ofislerimizden temin edebilirsiniz." şeklinde cevap verilmiştir. Karayolu Taşıma Yönetmeliğinin ilgili maddesi "Yetki belgesi sahipleri tespit edilmiş ücret tarifelerinin üzerinde ücret alamaz ve % 30’dan fazla indirim uygulayamazlar. Ancak, tarifeli yolcu taşımacıları önceden Bakanlıktan izin almak suretiyle yılda bir kez ve 4 ayı geçmemek üzere, sefere çıkardığı taşıtın toplam koltuk sayısının % 10’unu aşmayacak sayıdaki koltuk için % 30 indirim sınırlamasına tabi olmaksızın özel indirim uygulayabilirler. " şeklindedir. Firma tarafından verilen cevabı tatmin edici bulmuyorum. Mecbur kalmadıkca Anadolu Ulaşım İle Seyahat etmeyi düşünmüyorum. Bilgilerinize sunar; keyifli yolculuklarda buluşmayı dileriz Saygılarımızla

  • Anadolu Ulaşım Temsilcisi01 Eylül 2014

    Sayın Şikayetvar Yetkilisi, Yolcumuza e-mail ile gerekli açıklama yapılmıştır. Saygılarımızla

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön