01 Mayıs 2013 #1772550

Anadolu Sigorta Mağdur Ediyor!

Kısa bir süre önce şirket aracımız Tem otoyolunda sol şeritte ilerlerken aracın tamponu kopup sol şeride bariyer kenarına düşmüştür. Ertesi gün araç servise götürülmüş ve tamponun bariz bir şekilde koptuğu eksper tarafından görülmüş ancak elde tampon parçası olmadığı için dosya kapatılmıştır.


TEM otoyolunda sol şeride düşen tamponun alınmaya kalkıldığı durumda ölümle sonuçlanacağını bilmeyen akıl durumda olmayan bir eksper nasıl olur da Anadolu Sigorta gibi bir acenta da çalışır anlamış değilim. Anadolu Sigorta bu tip durumlarda tamamen kendi çıkarlarını düşünen bir kurumdur. Ancak kaskoda araçlara bu amaçla yapılır.

Emre 62 Okunma

Cevaplar

  • Anadolu Sigorta Temsilcisi03 Mayıs 2013

    Aracınızın arka tamponunun seyir halinde iken kendiliğinden kopması Motorlu Kara Taşıt Araçları Kasko Sigortası Genel Şartları'nın A.1. maddesinde düzenlenen "sigortanın konusu" kapsamına girmediğinden dolayı hasar talebinizin değerlendirilemeyeceğini bilgilerinize sunarız. A -Sigortanın Kapsamı A.l. Sigortanın Konusu Bu sigorta ile sigortacı, sigortalının poliçede belirtilen ve karayolunda kullanma izni olan motorlu ve motorsuz kara araçlarından, römork veya karavanlardan iş makinelerinden, lastik tekerlekli traktörler, diğer zirai tarım makinelerinden doğan menfaatin aşağıda belirtilen risklerin gerçekleşmesi sonucunda doğrudan uğrayacağı maddi zararları teminat altına alır. a) Aracın karayolunda veya demiryolunda kullanılabilen motorlu, motorsuz araçlarla çarpışması, b) Gerek hareket gerek durma halinde iken sigortalının veya aracı kullananın iradesi dışında araca ani ve harici etkiler neticesinde sabit veya hareketli bir cismin çarpması veya aracın böyle bir cisme çarpması, devrilmesi, düşmesi, yuvarlanması gibi kazalar, c) Üçüncü kişilerin kötü niyet veya muziplikle yaptıkları hareketler, ile fiil ehliyetine sahip olmayan kişilerin yol açacağı zararlar, d) Aracın yanması, e) Aracın veya araç parçalarının çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi. Bilgilerinize sunar,iyi günler dileriz. Saygılarımızla, ANADOLU ANONİM TÜRK SİGORTA ŞİRKETİ

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön