sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Anadolu Sigorta Konut Sigortamız Zararımızı Karşılamıyor

Levent Levent2 hafta önce

Anadolu Sigorta'dan yıllardır sigortalı olan ve kiraya vermiş olduğumuz konutumuzun panjurlarının üst kısımları parçalanmış, panjurların üst kısmında olduğu için de kiracımız fark edememiş, ancak panjurların arasından içeriye şu sızmaya başladığında fark etmiş ve tarafımıza haber vermiştir. Konu ile ilgili sigortaya haber verdik ve doludan olduğunu tahmin ettiğimiz için bu şekilde kayıt açtırdık ancak eksper panjurların üstünde taş olduğunu doludan olmadığı için hasar kapsamında olamayacağını tahmin ettiklerini söyledi.

Belli ki kabul olmadı ki bir daha hiçbir geri dönüş yapılmadı, ayrıca konu ile ilgili öğrenebildiğimiz tam olarak ne olduğu belirtilmeli ve hangi zamanda olduğu tespit edilmeliymiş, anlayamadığım biz evimizin herhangi bir sorunu olduğunda garanti altında olması için sigorta ettiriyoruz ve panjurlarımızın tepesi zarar gördüğü zaman bizden zaman ve tam olarak ne olduğu bilgisi konusunda sorun çıkartıyorlar, tahminimiz dolu yağdığı zaman dolu ile birlikte çatıdan düşen saçak parçaları ile panjurlar zarar görmüş (çatı saçaklarında parça kopukları bulunmakta ve net olarak gözükmektedir), kiradaki evimize her gün gidip evin içini kontrol edip ardından da dışarıdan apartmanı dolaşsak bile yine de göremeyeceğimiz bir hasar ki bu şekilde bir hasarın tespiti için her gün gidip bu kontrolleri yapmamızın yanı sıra, bizim veya kiracımızın çatıya çıkıp oradan aşağıya doğru kontrol etmemiz veya drone ile kontrole çıkmamız gerekmekte.

Ayrıca 5 senedir Anadolu Sigorta'dan sigortalı evimiz'in ilgili hasarın oluştuğu tarih sigortalı olmadığı bir tarihte olmuş olması imkansız. Panjurların üzerinde görülmüş olan taşların konu ile ilgili sorun oluşturmuş olması ise illa dolu veya meteor mu düşmesi gerekli diye soru işareti oluşturuyor kafamızda. Herhangi bir sorunda yanımızda olmayan sigorta ile bundan sonra nasıl içimiz rahat etsin, açık ara en iyisi olduğunu düşündüğümüz için diğer sigortalara göre fiyatlarının yüksek olmasına rağmen düşünmeden tercih ettiğimiz koskoca Anadolu Sigorta firması da bunu yaparsa biz ne yapalım.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi
empty-star empty-star empty-star empty-star empty-star
0/5

Cevaplar

profile-icon Levent 1 gün önce

Zararımızı karşılamıyorlar, bu olaydan sonra nasıl sigortam var diye rahat edeyim, konutumda zarar var onarımı gerekli daha ne gerekli, onarım yapmama sebepleri evet zarar var ama zararı yaratan taş düşmüş çatı saçaklarından, yani illa dolu olması gerekiyor dış etmenin ya da belki meteor, ilk boş vaktimde sigorta şirketimi değiştireceğim.

Anadolu Sigorta Logo Anadolu Sigorta 1 hafta önce

Söz konusu başvurunuza dair 1825556 numaralı bildiriminizle ilgili yetkililerimiz tarafından e-posta ile bilgilendirme yapılmıştır. Saygılarımızla, ANADOLU SİGORTA Müşteri İletişim Merkezi

Anadolu Sigorta Logo Anadolu Sigorta 2 hafta önce

Paylaşmış olduğunuz konuya ilişkin 1825556 numaralı bildirim oluşturulmuştur. Konu hassasiyetle değerlendirilerek tarafınıza en kısa sürede bilgilendirme yapılacaktır. Saygılarımızla, ANADOLU SİGORTA Müşteri İletişim Merkezi

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler