29 Ocak 2014 #2264178

Anadolu Sigorta Eksperi Haksız Yere Ödeme İstiyor

Motoru kaza yaptığım gün Konşuk Motor'a götürdüm ve yaklaşık 3 hafta sonra eksper anca geldi; ekspertiz sonucu motorda 3380 lira hasar tespit edildi. Fakat eksper, bu rakamı kabul etmeyip; Güngör Motor ile görüştüğünü 2000 TL'ye onaracaklarını söyledi. Güngör ile görüştüğümde ise; böyle bir şey olmadığını; motor gelsin bir bakalım dediklerini söylediler.


Bugün eksperi aradığımda, K** T**Ba** adlı şahıs bana, Konşuk Motor 600 TL ekspertiz ve otopark ücreti istiyor , bunu siz karşılayacaksınız dedi. Adam hem 3 aydır beni oyalıyor, hem de benden para talep ediyor. Servisi değiştirmek isteyen kendisi, otopark ücretini ödemek istemeyen yine kendisi. Acil, çözüm bekliyorum Anadolu Sigorta'dan.

Tamer 378 Okunma

Cevaplar

 • Tamer05 Şubat 2014

  Anadolu Sigorta adlı kuruluş; eksperlerle diyaloğu olmayan profesyonel görünümlü tam amatör bir şirkettir. Açtığım şikayete ne kadar önem verdikleri ortadadır ki; 29.01.2014 tarihinde açılmış olan şikayete, "23.01.2014 tarihinde dosya kapatılmıştır." diye yorum yazılıyor. Bu öncelikle kurumsallığa verdikleri değeri gösterir! Çağrı merkezlerini sürekli sürekli aradığımda; çalışanlar beni güzel güzel dinliyor, ama anlamıyor. En son bir çalışan "Siz aracın motorunu söküp mü götürdünüz?" dedi. Bunlar genel yorumlardı, şikayetin özeline inmek gerekirse; Anadolu Sigorta, eksper ile hiç diyalog kurmamıştır. Benim elimde 3380 TL'lik ekspertiz raporu var iken, dosyayı; eksperin "Ben bu motoru 2000TL'ye yaptırırım yea." sözüyle dosyayı 2000 TL'ye kapatmıştır. Anadolu Sigorta'ya "Bu dosyalar neye göre kapanıyor?" dediğimde ise aldığım cevap; "Ekspertiz raporuna göre." olmasına ve elimde 3380 TL tutarında ekspertiz rapor bulunmasına karşın, Anadolu Sigorta'nın vermiş olduğu bu cevap komik ve düşündürücüdür. Bu konuda çağrı merkezini aradığımda; "Biz Anadolu Sigorta olarak yükümlülüğümüzü yerine getirdik." cümlesi ile karşılaştım sürekli. "Getirmediniz ki şu anda sizi arıyorum." dediğimde ise bana yargı yolunu gösterdiler. SONUÇ OLARAK; Konşuk Motor'un, eksperden yada sigorta şirketinden talep ettiği miktarı ben 0 mağdur taraf olarak kendi cebimden ödedim. Bana yargı yolunu gösteren Anadolu Sigorta'nın da bu davanın açılacağından hiç şüphesi olmasın.

 • Tamer04 Şubat 2014

  Dikkatinizi çekerim ki, bu şikayet 29.01.2014 tarihlidir ve hazırladığınız ödeme miktarına ilişkin açılmıştır. Kelime oyunları yapmak yerine, tekrar değerlendirmeye alınmasını rica ediyor ve problemimin çözülmesini talep ediyorum. Ben %100 mağdur taraf olarak, cebimden 1 kuruş para ödemekle mükellef değilim; eğer ki bir sorun varsa; KONŞUK MOTOR - EKSPER - ANADOLU SİGORTA - GÜNGÖR MOTOR dörtgeninde çözülmeli ve bana bir an önce hizmet verilmelidir.

 • Anadolu Sigorta Temsilcisi03 Şubat 2014

  Söz konusu hasar dosyasına ilişkin tazminat ödemesi, 23.01.2014 tarihli olarak hazırlanmıştır. Bilgilerinize sunulur. Saygılarımızla, ANADOLU ANONİM TÜRK SİGORTA ŞİRKETİ

 • Tamer30 Ocak 2014

  Bu metnin daha detaylısını; mail olarak atıp; şahsıma dair bütün bilgileri verdim zaten. Herhangi bir geri dönüş alamadım.

 • Anadolu Sigorta Temsilcisi30 Ocak 2014

  Öncelikle paylaşımınız için teşekkür ederiz. Şikayetinize konu poliçe bilgilerinizi (poliçe numarası, plaka veya TC kimlik numaranız) iletmeniz halinde değerlendirme yapılarak en kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir. Saygılarımızla, ANADOLU ANONİM TÜRK SİGORTA ŞİRKETİ

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön