21 Eylül 2013 #2023143

Anadolu Sigorta Ehliyetim Yetersiz Diye Ödemeyi Red Ediyor!

Aracımın kaskosunu Anadolu Sigorta'dan yaptırdım ve kaza yaptım. 22. 06. 2013 tarihinde yapmış olduğum kazadan dolayı 26. 07. 2013 tarihinde bana 52. 950 TL civarında tazminat ödemek için mutabakat gönderdiler . Bende 66. 000 TL' lik aracıma 52. 950 TL ödenmesini kabul etmedim . Bu tarihten sonra 19. 09. 2013 tarihinde hasarda ehliyetimin yetersiz olduğunu iddia ederek, hasarımı reddettiler.


26. 07. 2013 tarihinde eksik olan tazminat tutarını kabul etseydim, şimdi ehliyetim yetersiz dahi olsa, iddialara göre tazminatı alacaktım. Hasar inceleme sorumluları o kadar saçma çalışmaktalar ki, bir konu hakkında bir iddian varsa o yanlış yaptı , hadi bende yapayım demek yerine, ben inceleyeyim demiyorlar.

Salih 146 Okunma

Cevaplar

  • Anadolu Sigorta Temsilcisi01 Ekim 2013

    Söz konusu hasar dosyasına ilişkin, gerekli bilgilendirme tarafınız ile paylaşılmıştır. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, ANADOLU ANONİM TÜRK SİGORTA ŞİRKETİ

  • Salih26 Eylül 2013

    25AS777 aracımın plakası 28855599180 tc kimlik numaram. 26.09.2013 tarihi itibarı ile acentemin desteği ile internetten bulduğumuz Google ye yazıp h plaka ile kullanılabilen araçların iç işleri bakanlığı yazısı gönderdik artık hasarımız ödeniyor. lakin aracımın sovtajını düşük sattıkları için bana 52-53.000tl gibi bir rakam öneriyorlar. oysaki kanunen Anadolu sigortanın sovtajını düşük veya yüksek satması ile değil benim aracımın piyasa bedelinin ödenmesi gerektiğini biliyorum ve hatta hasardan bir gün önceki piyasa bedeli diyeceğim ama o zamandan bu zamana ülkede çok şey değişti Anadolu sigorta hariç. Bu gün aldığımız bir flaş haberle aracımın anahtar teslim yapılabilmesi için onay verilmiş serviste 4 ay önce ekspertiz yapılan araca tekrar ekspertiz yaptıracakmışız lakin aracım bana sorulmadan hiçbir haberim olmadan Trabzon da bir otoparka çekilmiş. benden habersiz ve benim onayım olmadan nasıl çekilebilir. 4 aydır bu araç pert oldu diye bana ikame araç bile vermediniz. bu nasıl bir inceleme bu ne lahana bu ne perhiz diye bir ata sözümüz vardır ya ben hiçbir şey anlamadım. bugün için aynı yazımı başbakanlık iletişim merkezimize de ulaştıracağım. bu işin bir kanunu bir ceza mahkemesi bir müeyyidesi olmalı bence ben aldığım hizmetin karşılığını almak istiyorum bu hallede Anadolu sigorta bana ayıplı kusurlu hizmet sunduğu için en azından cezalandırılmalı.

  • Anadolu Sigorta Temsilcisi23 Eylül 2013

    "Öncelikle paylaşımınız için teşekkür ederiz.". Şikayetinize konu poliçe bilgilerinizi (poliçe numarası, plaka veya TC kimlik numaranız) iletmeniz halinde değerlendirme yapılarak en kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir. Saygılarımızla, ANADOLU ANONİM TÜRK SİGORTA ŞİRKETİ

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön