13 Eylül 2013 #2009427

Anadolu Sigorta Boyun Fıtığını Kapsam Dışı Bıraktı!

Anadolu Sigorta'da 7 yıldır devam eden özel sağlık sigortam , 31 Temmuz 2013 itibariyle şirket değişikliğinden ötürü sona erdi. 1 aylık süre geçmeden Sigortam. net aracılığı ile poliçe başvurusu yaptım. Sizden poliçe onayı ile geç cevap gelmesi ve acentedeki işlemlerin de uzun sürmesi nedeniyle, tarih uzadıkça uzadı.


Bana gelen teklifinizde muafiyet süresi uygulamıyorsunuz . Ama geçen sene geçirdiğim boyun fıtığı ile ilgili oluşabilecek tedavilerimi kapsam dışında bırakıyorsunuz. Boyun fıtığı çocukluktan gelen bir rahatsızlığım değil, zaten öyle olsa kesinlikle karşılamazdınız. Sadece şirket değiştirdiğimden dolayı size gün mü doğmuş oluyor ki, hemen bu rahatsızlığı kapsam dışı bırakıyorsunuz.

Erkan 234 Okunma

Cevaplar

  • Anadolu Sigorta Temsilcisi18 Eylül 2013

    27,08,2013 tarinde acenteniz tarafından Şirketimize iletilmiş olan sağlık sigortası talebiniz alınmış ve geçmiş dönem poliçeniz olduğunudan rutin uygulamamız gereği risk değerlendirmesi yapılmıştır.Risk değerlendirmesinin yapılması dosya doğrultusunda 1 haftaya kadar sürebilmektedir. 05,09,2013 tarihinde değerlendirme sonucu acenteniz aracılığıyla size iletilmiştir.Geçmişte var olan boyun omur disk hastalıkları ve komplikasyonlarına ait tüm giderler kapsamdışı bıraklılmıştır.Tarafınızca kabulü doğrultusunda da 06,09,2013 protokolünüz hazırlanmış ve iletilmiştir. 09,09,2013 tarihinde imzalamış olduğunuz protokol Şirketimize ulaşmış ve 10,09,2013 tarihinde de poliçeniz onaylanmıştır. Dolayısıyla dosyanızın sonucunun ve muafiyetlerinin tarfınıza bildirilmesi 1 haftalık süre zarfında tamamlanmıştır. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, ANADOLU ANONİM TÜRK SİGORTA ŞİRKETİ

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön