30 Ağustos 2013 #1984334

Anadolu Sigorta Acentası Yanlış Bilgilendirme Yaptı!

34FE6**Plakalı aracımın kaskosunu Makro Sigorta(Günerden Sigorta) üzerinden %30 hasarsızlık indirimi ile 850 TL yaptırmıştım. Dönem içerisinde araç hasar gördü, acenteyi
aradığımda "hasarsızlık korumanız var poliçede bu hasara bağlı olarak bir artış olmayacaktır" bilgisi verildi. Bu bilgi üzerine dışarıda yaptırsam daha ucuza mal olacak, hasarı yetkili serviste yaptırdım.


Yenileme tarihi olan 17 Ağustos'tan birkaç gün önce firmanın onay almadan 1500 TL' nin üzerinden bir ücretle kaskoyu yenilediğini öğrendim. Satış temsilcisini arayıp sebebini sorduğumda "Sistem değişti, artık herkes 2 misli ücret ödüyor" yanıtını aldım. 1. Bu doğru mudur? Anadolu Sigorta şu ana kadar dönmemiştir.

Neşet 113 Okunma

Cevaplar

  • Neşet27 Nisan 2014

    Özetle %100 kabul ettikleri kendi hataları bile olsa siz madur olursunuz çünkü 3 kuruş onlar için her şeyden daha değerlidir, size güzelce "haklısınız ama tüm maliyeti siz üsleneceksiniz, bizde sistem böyle" deniyor. Kibar biçimde kazıklanıyorsunuz. Şimdi ben bu sorumsuz firma yüzünden bir senedir kaskosuz araç kullanıyorum ve önerdikleri "bi 50lira atalım da sus"

  • Anadolu Sigorta Temsilcisi06 Eylül 2013

    Sizinle irtibata geçilerek detaylı bilgilendirme yapılmıştır. Saygılarımızla, ANADOLU ANONİM TÜRK SİGORTA ŞİRKETİ

  • Neşet02 Eylül 2013

    Anadolu sigortadan Ertan Bey aradı, "evet, hasarsızlık koruma teminatı yapılmamış size, telafi etmek için indirim tanımlayacağız" dedi, acentadan önerilen indirimli prim "1450 TL", yani geçen sene "850TL" olan, bu sene @ hasarsızlık indirimiyle daha da düşmesi beklenen prim, 1500TL den "50TL" indirimle telafi edilmeye çalışılmıştır. Sonuç: herkes hatayı kabul ediyor, hatanın maliyetini benim üstlenmem bekleniyor. Şikayeti tekrar oluşturmayı düşünüyorum.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön