30 Nisan 2013

Anadolu Sigorta Zararımı Karşılamadı!

Başıma son 5 aydır açıkçası gelmeyen kalmadı. Detaylara girmek istemiyorum. Son olarak Evimizde Mutfak tarafında çok kötü bir olay geldi. Mutfak Fayansları Düştü. Davlumbaz Ocak ve Fırın Cam oldukları için kırıldı. Tutanak tutuldu. Bölge Müdürlüğünüze Gönderildi. 1, 5 beklettiniz. Sonunda sizden şu yanıt geldi.

Fayanslar iyi yapıştırılmadığından bu olay başınıza geldi. Bu neden ile hiç bir zararınız ödenmeyecektir. Açıkçası ben fayansları mı kontrol edeyim ? O zaman Sigorta yaptırmamın ne anlamı var ?Siz benim yaklaşık üç olaydan beri sürekli hakkımı yiyorsunuz. Bu sefer her platformda hakkımı arayacağım. Dosya Numarası : 410601111 / 410601**.

Alper 110 Okunma

Cevaplar

  • Alper10 Mayıs 2013

    Merhaba Sayın Yetkililer bu nasıl bir cevaptır ? Bu ev sıfır alınmıştır. Malzeme / işçilik hatası nedir ? Bu nasıl olurda sigorta kapsamında olamaz. Ayrıca benim evimde yangın çıkmamıştır. Yangın sigortası Genel Şartlarını nasıl olurda bana gönderirsiniz ? Aşağıda elektronik eşya şartınız var ? Ocak Davlunbaz ve fırın bu kapsamda değerlendirilmiyor mu ? Elektronik Cihaz Sigortası Kiracılar ve ev sahiplerinin televizyon, buzdolabı, müzik seti, bilgisayar, çamaşır makinesi, kombi vb. elektronik cihazları elektrik akımının değişiklikleri, düşme, çarpma vb. nedenlerle oluşabilecek arızalara ve kazalara karşı teminat altındadır. Siz nasıl olurda bu maddenizi görmezden gelir ve malzeme hatası veya işçilik hatası dersiniz. ürünler çarpma sonucu kullanılamaz hale gelmiştir. Bu çarpmanın sözleşmenizde bir açıklaması yoktur. Düşmeninde. Bu poliçenin bu kapsamda değerlendirilmesini ve buna göre tekrar işlem yapılmasını istiyorum. Nasıl olurda herhangibir madde ile ilişiklendiremiyorsunuz ? Siz insanların hakkını yiyiyorsunuz. Bu neden ile sizi dava edeceğimi sonuna kadar da basında olsun mahkeme olsun hakkımı arayacağım. İnanın sonuna kadar gideceğim. Benim sürekli üç kuruş paramı çalmak için elinizden geleni yapıyorsunuz.

  • Anadolu Sigorta Temsilcisi09 Mayıs 2013

    410601111 no.lu hasar dosyası hakkında, şirketimizde konutunuzda 24.03.2013 tarihinde meydana geldiği beyan edilen hasar neticesi yaptırılan ekspertiz çalışmaları neticelenmiştir. Hasar dosyası incelendiğinde; hasar nedenlerinin malzeme / işçilik hatasından kaynaklandığı, ilgili poliçedeki klozların herhangi birinin gerçekleşmesi sonucu meydana gelmediği tespit edilmiştir.Yangın Sigortası Genel Şartları linki tarafınıza mail yolu ile gönderilmiştir. Söz konusu hasar herhangi bir teminat maddesi ile ilişkilendirilemediğinden adınıza herhangi bir tazminat ödenemeyeceğini bilgilerinize rica ederiz. Saygılarımızla, ANADOLU ANONİM TÜRK SİGORTA ŞİRKETİ

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön