Anadolu Sigorta Trafik Sigortası Hasarım Günlerdir Ödenmiyor!

Akın Y. |

379627**50001 no.lu hasar doysam için günlerdir bir ödeme yapılmamaktadır. Anadolu Sigorta'nın yanlısı olan N**** E*****'a eksperlik bürosu dosyayı kapatmayarak günlerdir mağdur etmiştir. Hatmerden atamış olduğum eksper raporu için 8 günlük yasal süre başlamıştır. Hazineye de gerekli şikayet yazısını yazmama rağmen hala çok ağır hareket edilmektedir. Lütfen mağdur olarak gereğinin yapılmasını arz ederim.

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 05 Mayıs
  17:18

  Söz konusu başvurunuza dair çekme belgeli ruhsatın tarafımıza iletilmesi halinde hasar ödemesi onaya sunulacaktır. Belgenin iletilmemesi sebebiyle şirketimizce herhangi bir aksiyon alınamamaktadır.

  Saygılarımızla,

  ANADOLU ANONİM TÜRK SİGORTA ŞİRKETİ

 • Akın Y.
  05 Mayıs
  17:06

  Şikayetim ile alakalı dosya sorumlusu arkadaşlar sorunumu çözememektedir. Dosyamıza ya red verilsin ya da olumlu verilerek ödemesi yapılsın. Kapanan eksper raporu da 8 iş gününü doldurmuş bulunmaktadır.

 • Akın Y.
  29 Nisan
  13:35

  Araç sicilinde bulunan işleme engel kayıtlar sebebiyle, belirtilen hurda veya çekme belgesinin hak sahibi tarafından alınamaması ve sigorta şirketine ibraz edilememesi halinde, tazminat ödemesinin yapılabileceği söylenmektedir. Bu yazıları ben kafama göre yazmıyorum tsb nin sayfasında Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası (Trafik Sigortası) Genel Şartlarında belirtiyor. Bu kadar zorlayıp da ödeme yapmamanız ne mantıktır? Zaten yasal süre olan 8 İş gününü geçirmiş bulunmaktasınız. şu an suç işlemektesiniz hala neyin peşindesiniz?

 • Akın Y.
  29 Nisan
  13:33

  Hak sahibinin aracın hasarlı haliyle kendisine terk edilmesine onay vermesi halinde aracın riziko tarihindeki rayiç değeri ile hasarlı hali arasındaki tutar zorunlu trafik sigortası limitleri dahilinde kendisine tazminat olarak ödenebilir. Bu durumda ilgisine göre bu maddede yer alan usul çerçevesinde işlem yapılır. Hak sahibinin onayı ile aracı hasarlı haliyle hak sahibine terk ederek tazminatı ödemek isteyen sigortacı, tespit edip hak sahibine bildirdiği sovtaj bedelini bildirimden itibaren 1 aylık süreyle sınırlı olarak garanti etmiş sayılır.

  Diyor tsb nin sayfasında. Sizin amacınız bu işlemden sonra değer kaybı davası açıp da tekrardan sizden para istememdir.

 • 28 Nisan
  15:48

  Söz konusu başvurunuza dair yetkililerimiz tarafından sizinle irtibata geçilmiş olup, bilgilendirme yapılmıştır.

  Saygılarımızla,

  ANADOLU ANONİM TÜRK SİGORTA ŞİRKETİ

 • Akın Y.
  28 Nisan
  12:38

  aracım trafik sigortası hasarı alamasına rağmen pert edelim diye uğraşıyorsunuz. aracımın 21.000 TL ödenmesi gereken turarını sallayıp duruyorsunuz. aracı trafikten çekme belgeli bir şekilde işlemlerini yaparak ödemenizi gerçekleştireceğiz diyorsunuz. aracımın üzerinde banka teminatı var bu borçlar kapanmadan hiçbir çekilde ödeme alamayacakmıyız.? şimdi sizlere soruyorum 1- trafik hasarında pert işlemi uygulanıyormu? 2-aracımın üzerindeki teminatı yani rehini kaldırmadan nasıl çekme belgesi yapabilirim?
  3-aracımın üzerinde bankanın koymuş olduğu rehin ortalama 240.000 TL'dir bunu nasıl ödeyip de çekme belgesi yapabilirim?
  4- 240.000 TL'yi ödeyecek olsam neden kredi çekeyim?

 • 22 Nisan
  15:25

  Söz konusu başvurunuza dair yetkililerimiz tarafından sizinle irtibata geçilmiş olup, bilgilendirme yapılmıştır.

  Saygılarımızla,

  ANADOLU ANONİM TÜRK SİGORTA ŞİRKETİ

 • 22 Nisan
  10:26

  Öncelikle paylaşımınız için teşekkür ederiz.

  Söz konusu şikayetiniz ile ilgili, tarafınıza en kısa sürede bilgilendirme yapılacaktır.

  Saygılarımızla,

  ANADOLU ANONİM TÜRK SİGORTA ŞİRKETİ