Anadolu Sigorta Poliçe İptal Sorunu!

Uğur T. |

153621*** no'lu poliçenin iptali hakkında İş Bankası Gerze şubesinden çekilen kredi sözleşmesinde de belirtildiği üzere ''
Müşterinin kullanacağı kredi ile ilgili olarak hayat sigortası ve/veya diğer sigortaları yaptırması tercihe bağlıdır. '' der. Ve bu hiçbir şekilde sigortanın tahsis koşulu olamayacağını açıkça belirtir.
Ferdi kaza sigortasının da poliçesinde belirtilen
'' Sigortanın satın alınmasından başlayarak otuz (30) gün içerisinde sigortadan cayma hakkınız bulunmaktadır. Cayma süresi sigorta ilişkisinin karşılıklı olarak kurulduğu ve sözleşmede başlangıç tarihi olarak yazılı olan tarihte başlayacaktır. ''der.
Bununla ilgili cayma hakkımı talep ederim.

Etiketler :

Sigorta Başvuru - İptal

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Uğur T.
  17 Mart
  00:15

  İletişim değil çözüm istiyorum.

 • 16 Mart
  10:55

  Söz konusu başvurunuz ile ilgili olarak şube tarafından iletişime geçilmiştir.

  Bilgilerinize sunarız.

  Saygılarımızla,

  ANADOLU ANONİM TÜRK SİGORTA ŞİRKETİ

 • Uğur T.
  11 Mart
  16:08

  Hiç bir çözüm elde etmeden konuyu kapatma yoluna gitmenizden belli köklü bir firma oluşunuz. Bundan sonraki adimlar yasal yollardan yapilacaktir. Tatafima da hiçbir bilgi verilmemiştir.

 • 11 Mart
  16:00

  Değerli Müşterimiz,

  Şirketimiz poliçe özel ve genel şartları ve yasal uygulamalar çerçevesinde çalışmalarını yürütmekte olan köklü bir kuruluştur. Söz konusu başvurunuz ile ilgili gerekli değerlendirmeler bu çerçevede detaylı bir şekilde yapılarak tarafınıza da gerekli bilgiler iletilmiştir.

  Bilgileriniz rica olunur.

  Saygılarımızla,

  ANADOLU ANONİM TÜRK SİGORTA ŞİRKETİ

 • Uğur T.
  06 Mart
  12:40

  Hiçbir sözleşmede kredi tahsis koşulu olarak herhangi bir sigorta yaptırma zorunluluğu yoktur. Tarafıma habersiz yapılan Anadolu Sigorta poliçesinde de açıkça belirtildiği gibi 30 günlük cayma hakkımın bulunduğu ve paranın tarafıma iade edilebileceği görülmektedir. Konuyu yasal yollarla halledip yanlış bilgilendirme yapan ilgili tüm personeller hakkında haksiz kazanç geldi ettikleri hususunda şikayetçi olacağım.

 • 06 Mart
  09:50

  Tarafınıza yapılan ferdi kaza poliçesi, kredi tahsis koşulu olup, tarafınıza ilgili Müdürlüğümüz tarafından detaylı bilgilendirme yapılmıştır.

  Bilgilerinize sunarız.

  Saygılarımızla,

  ANADOLU ANONİM TÜRK SİGORTA ŞİRKETİ

 • Uğur T.
  05 Mart
  14:40

  30 günlük cayma hakkımı gizli tutarak İş Bankası Gerze şubesi tarafından habersiz yapılan ferdi kaza sigortasını iptal etmeyen ve yanlış bilgilendiren anadolu sigortından şikayetçiyim. Yasal yollara baş vuracağim.

 • 05 Mart
  09:59

  Söz konusu başvurunuza dair yetkililerimiz tarafından sizinle irtibata geçilmiş olup, bilgilendirme yapılmıştır.

  Saygılarımızla,

  ANADOLU ANONİM TÜRK SİGORTA ŞİRKETİ