01 Mayıs 2014

Anadolu Sigorta Konut Hasarım Hala Sonuçlanmadı.

Sigorta Poliçe No: 134799614 numarası ile konutuma sigorta yaptırdım. 04/04/2014 tarihinde ebeveyn odasının tavanında bir bölüm kaba sıva kalıp halinde yere düştü. Durumu hemen bağlı bulunduğum acenteye bildirip hasar dosyası açtırdım. (Dosya Numarası : 1347996140001 )

Dosya takipçisi ile görüştüğümde hasarın poliçe kapsamında olmadığı bildirildi. Kontrol eden Eksper işçilik hatası olduğunu belirtmiş. Bende Anadolu Sigorta'dan işçilik hatası olduğunu neye dayanarak, hangi verilere dayanarak verildiğinin raporunu istedim, fakat daha sonra sigortadan tarafıma kesinlikle dönülmemiştir. Hasarımı ödemeyip bizleri kaile kesinlikle almıyorlar. Herkes evini almadan önce TÜBİTAK'ta test mi yaptırıp alıyor ? soruyorum.

Kadir 278 Okunma

Cevaplar

  • Anadolu Sigorta Temsilcisi05 Mayıs 2014

    Söz konusu hasar dosyasına dair, 23.04.2014 tarihinde yetkililerimiz tarafından tazminat talebinizin olumsuz değrlendirildiğine ilişkin yazı tarafınıza iletilmiştir. Bilgilerinize sunulur. Saygılarımızla, ANADOLU ANONİM TÜRK SİGORTA ŞİRKETİ

  • Kadir05 Mayıs 2014

    Bugün firmadan yanıt geldi. Hasarın nedenini ben bilmediğimi söylediğim için onlarda bilinmeyen hasarlar teminat dışıdır demiş. Saçma sapan bir açıklama yapmışlar. Hasarın nedenini ben bilmiyorum ama siz sigorta firması olarak neden hasar olmuş araştırmadan teminat dışı diyebiliyorsunuz ki? Eğer işçilik malzeme hatasından kaynaklanıyorsa bunu hangi verilere dayandırtılarak red kararı verildiğinin raporunu göndermiyorsunuz ? Eksper analizleri raporları nerede ? Kısacası Anadolu Sigorta firması nasıl bir firma olduğunu artık biliyoruz. Çevreme kesinlikle bu durum aktarılacak sizden sigorta yaptırmak isteyen kişilere bir kere daha düşünmeleri söylenilecektir. Ayrıca Sigorta Tahkim Kuruluna da ilgili yazınız verilecektir.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön