19 Aralık 2014

Anadolu Sigorta Hasalarımın Tamamı Karşılanmadı.

3 kasımda yaptığım küçük bir kazada aracımın almış olduğu hasarların tamamı karşılanmadı. Aracımda aşırı derecede titreme vardır. Kullanamıyorum şu anda neymiş aks i değiştirmiyormuş sigorta, neden sigorta yaptırıyoruz o zaman? Hem hatalı ben değilim hem sigortam var ama aks i benim değiştirmem gerekiyormuş.

Bu arada Exper beni arıyor soruyor kaza anında tekerler ne tarafa doğru kıvrıktı diyor sağ taraf diyorum. Ama resimlerde görünmüyormuş. Daha önceden olsa bu hasar nasıl kaza yapayım anlamadım. Baktılar aks pahalı bir parça değiştirmeyelim diyorlar. Acil çözüm arıyorum. 42 gündür kiralık araç kullanıyorum. Bütün bunların hepsinin faturalarını biriktiriyorum, tüketici haklarına başvuracağım.

Seman 1.636 Okunma

Cevaplar

  • Anadolu Sigorta Temsilcisi23 Aralık 2014

    Söz konusu hasar dosyanız eksper raporuna göre düzenlenmiş olup, tarafınıza detaylı bilgilendirme yapılmıştır. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, ANADOLU ANONİM TÜRK SİGORTA ŞİRKETİ

  • Seman22 Aralık 2014

    Aşağıdaki gibi bir mail geldi. Uğraşırsan alırsın demek istiyorlar. Bir de buarada bi şey daha öğrendim. Bilirkişiden norml br arabad aks parçasının ömrünü öreniyorlar sonra yetkili servisten kayıt istiyorlarmış. Diyelimki 10 yıl ki benim aracım 11 yaında ve ak in değiştiğini zannetmiyorum. Aksin bedelini 10 yıl bölüyorlar ömür 12 yıl ise sana 2 yıl parası ödüyorlarmış. Yani kısacası nadolu sigorta düşünüyorki bu müş. uğraşsın eğer kazanırsa bizde bunu bu şekilde öderiz. e yapmalıyım bilemedim kazansam bil 200-300 tl ödeyecekler. Site yöneticilerinin bir yadımı olur mu acaba " Bu durumla ilgili mağdur olduğunuzu düşünüyor iseniz ve itirazınız söz konusu ise mailinizde belirttiğiniz gibi hukuki yollara başvurabilirsiniz. Hukuki süreç sonunda çıkan kararda herhangi bir sorumluluğumuz söz konusu ise mahkeme kararına göre dosyanız tekrar değerlendirilecektir."

  • Anadolu Sigorta Temsilcisi22 Aralık 2014

    Söz konusu başvurunuza dair yetkililerimiz tarafından sizinle irtibata geçilmiş olup, bilgilendirme yapılmıştır. Saygılarımızla, ANADOLU ANONİM TÜRK SİGORTA ŞİRKETİ

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön