Anadolu Sigorta Haklı Bulunduğum Kazanın Onarım Ücretini Tam Ödemediler!

Emrah B. |

Yaptığım trafik kazasında raporlarda haklı olduğum sonucuna nazaran, aracıma acil ihtiyacımdan ötürü cebimden yaptırıp gerekli belgeleri sigortaya tamircim aracılığıyla ibraz ettim. Buna rağmen sigorta bu kazada oluşan hasarımın onarımında cebimden karşıladığım miktarı faturalarına rağmen kabul etmiyor. Sigorta mecburen yaptırıyoruz ama iş karşılamaya gelince dirsek diretiyorlar. Ayıp o parayla çoluk çocuğunuza ekmek götürüyorsunuz birde. Mağduriyetimin giderilmesini istiyorum.

Etiketler :

Eksik Ödeme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Emrah B.
  17 Eylül
  16:33

  Umarım okuyan arkadaşlar vardir. Gordugunuz gibi kanunen hakli oldugunuzu ispatlayinca hiç bir şekilde yardımcı olmuyorlar ve mümkün oldugunca iletişime gecmiyorlar. Siz israr edincede basta bizim karsimiza koyduklari kanunlara kendileri uymayip kacamak cewaplarla gecistiriyorlar

 • Emrah B.
  11 Eylül
  10:14

  buradan şikayet var sitesinede sesleniyorum söz konusu firma yeterince aciklayici olmayip kanuni olarak hakli oldugumu ortaya koyan madde ve belgeleride sunmama rağmen firma sürekli kacamak cevap vermekte ve gereğini yerine getirmemektedir. Kanun maddesi açık ve nettir. Aksi halde tarafımla bu surecte bahsi gecen onarim konusunda benimle iletişime gecip gerekli konusmalarin yapildigini gerek ses kaydı gerek iletim mesajı alinmis mesajlari gostermesini talep ediyorum.

 • Emrah B.
  11 Eylül
  10:08

  Trafik sigortasi genel sartlarina göre degerlendirmeyi kendi lehinize göre yapiyorsunuz. Bana herhangi bir bilgilendirme yapilmamistir kayitlari inceleyebilirsiniz. Bana ulasmaniz gereken yasal sure olan 2 is günü ve daha ilerisi gunlerde kimse iletişime gecmemis ve bilgilendirmemistir. Bahsi gecen söz konusu madde gereği bu durumda bnim yaptırdığım bütün harcamalari kabul etmiş olup kendi hesapladiginiz herhangi bir ureti tarafıma diretemezsiniz.

 • 11 Eylül
  09:56

  Poliçe özel ve genel şartları dahilinde hasar dosyanız değerlendirilmiş olup, tarafınıza bilgilendirmeler yapılmıştır. Şirketimizin alacağı farklı bir aksiyon bulunmamaktadır.

  Bilgilerinize sunarız.

  Saygılarımızla,

  ANADOLU ANONİM TÜRK SİGORTA ŞİRKETİ

 • Emrah B.
  11 Eylül
  09:34

  hayır siz kendi uyguladiginiz fiyatı bana diretiyorsunuz. Bn masrafimin tamamini almadim bu kanuna gorede tamamini ödemeniz gerekiyor. Topu taca atip kacmayin lütfen.

 • 11 Eylül
  09:22

  Söz konusu hasar tazminat ödemesi tarafınıza 08.09.2015 tarihinde ödenmiştir.

  Saygılarımızla,

  ANADOLU ANONİM TÜRK SİGORTA ŞİRKETİ

 • Emrah B.
  10 Eylül
  22:14

  01/06/2015 tarihinde yürürlüğe girmiş olan Trafik Genel Sigortasının Tazminat Ve Giderlerin Ödenmesi Başlığı altındaki 2.2. maddesi gereği (sigortacı söz konusu bedel uygulaması hakkında hak sahibini hasar ihbarından itibaren 2 iş günü içinde bilgilendirir. Sigortacı bu süre içinde anılan bildirimi yapmadığı takdirde bildirim konusu bedeli hak sahibine karşı süremez.) der. İşimden ötürü iznimin son günlerine yakın olduğu için aracımın onarımı maksadıyla bütün gerekli evraklarımı bildirmeme ve yasal süre dolmasına rağmen o günden bu zamana kadar tarafıma herhangi bir bilgilendirme ya da tebliğ yapılmadığı için aracımın onarımını kendim karşılayıp faturalandırdım. Söz konusu paramın iadesini

 • 10 Eylül
  16:49

  Bilindiği üzere 5684 Sayılı Sigortacılık Kanununun 2.maddesinin m bendinde sigorta eksperi, sigorta konusu risklerin gerçekleşmesi sonucunda ortaya çıkan kayıp ve hasarların miktarını, nedenlerini ve niteliklerini belirleyen mutabakatlı kıymet tespiti, ön ekspertiz ve hasar gözetimi gibi işleri mutat meslek olarak yapan tarafsız ve bağımsız kişi olarak tanımlanmıştır. Aynı Yasanın, Sigorta Eksperleri Başlıklı 22.maddesinin 17. fıkrasında eksperler tarafından düzenlenen raporların delil niteliğinde olduğu belirtilmektedir.

  Aracınıza ait hasar dosyanız da eksper raporuna göre değerlendirilerek neticelendirilmiştir. Dosya kapsamında kırık farlardan sadece bir tanesinin yaşanan kaza neticesinde hasar gördüğü belirtilmiştir.

  Tarafınızca yapılacak değerlendirme kapsamında yasal yollarla yeniden değerlendirme talebi hakkınız elbette mevcuttur.

  Bilgilerinize sunarız.

  Saygılarımızla,

  ANADOLU ANONİM TÜRK SİGORTA ŞİRKETİ

 • Emrah B.
  09 Eylül
  14:22

  Merak etmeyin police imzalanirken firmaniz bu şekilde konusmuyor. Size kanuni olarak madde madde cevabi vereceğim. Unutmayin insanların hakkini gasp ediyorsunuz. Disinden tirnagindan biriktirerek aldiklarini sizleri guvence bilerek kullaniyorlar. Emanete hiyanettir sizin bu yaptığınız. Yasal yollari sonuna kadar zorlicam. Zama gelince policelere 3 kat zam yapmayi biliyosunuz.

 • 09 Eylül
  14:06

  Şirketimiz poliçe özel ve genel şartları ve yasal uygulamalar çerçevesinde çalışmalarını yürütmekte olan köklü bir kuruluştur. Söz konusu hasarınızla ilgili gerekli değerlendirmeler bu çerçevede detaylı bir şekilde yapılarak tarafınıza da gerekli bilgiler iletilmiştir. Fatura asıllarının eksperimize veya Şirketimize iletilmesini takiben kdv ödemesi yapılabilecektir.

  Bilgileriniz rica olunur.

  Saygılarımızla,

  ANADOLU ANONİM TÜRK SİGORTA ŞİRKETİ

 • Emrah B.
  09 Eylül
  14:04

  Firma tarafından dönüş yapıldı. yardımcı olunmadi. Kabul edersen bu etmezsen keyfin bilir anlayisina sahipler. Ben orijinal olan aracima niye yan sanayi kullanım. üstelik aradaki olusan deger kaybinida vermiyorlar. Kit kanaat zorla temiz diye yüksek fiyata aldığım aracima neden yan sanayi kullanip deger kaybettiriyim. Hem zorla trafik sigortasi yaptirtiyorsunuz hem de sıra size gelincede faturaladigim ucretimi odemiyorsunuz. Bu hak gasp idir. Sizin gbi firmalar başka insanlarinda canini yakmasin diye sonuna kadar hakkimi aricam.

 • Emrah B.
  09 Eylül
  13:54

  Firma tarafından tarafıma dönüş yapıldı. hiç bir şekilde yardımcı olunmadi. Kabul edersen bu etmezsen keyfin bilir anlayisiyla calisiyorlar. Faturalari olmasına rağmen paramı tam odemiyorlar. Orjina

 • Emrah B.
  09 Eylül
  10:29

  Yukarida yazdiklarimi okumadiginizi düşünüyorum yine. Ben eksik odendigini soyluyorum 2 farim hasar girdu tek far oduyorsunuz. üstelik birde otv KDV falan odemiyorsunuz. Kardesim bu ulkede bana vergiziz urun mu sayiyolarda siz kalkip vergiyi cikip ta bana para oduyorsunuz. lütfen insanlarla alay gecmeyin.

 • 09 Eylül
  10:17

  Söz konusu hasar tazminat ödemesi 08.09.2015 tarihinde gerçekleşmiştir.

  Bilgilerinize sunarız.

  Saygılarımızla,

  ANADOLU ANONİM TÜRK SİGORTA ŞİRKETİ

 • Emrah B.
  08 Eylül
  09:41

  Tekrardan yazim dosya No.. 2915040150001

 • Emrah B.
  08 Eylül
  09:38

  Dosya numarasini çok önceden sikayetle ayni zamanda yazmistim. Okusaydiniz gorebilirdiniz halbuki.

 • Emrah B.
  08 Eylül
  09:33

  Herkese ayni mesajı atiyosunuz üstelik hiç okumadan. Ben dosya numarasini en basta yazdım zaten siz cevap vermeden çok önce

 • 07 Eylül
  09:58

  Öncelikle paylaşımınız için teşekkür ederiz.

  Söz konusu şikayetiniz ile ilgili, tarafınıza en kısa sürede bilgilendirme yapılacaktır.

  Saygılarımızla,

  ANADOLU ANONİM TÜRK SİGORTA ŞİRKETİ

 • 07 Eylül
  09:27

  Öncelikle paylaşımınız için teşekkür ederiz.

  Başvurunuza konu poliçe bilgilerini (hasar dosya numarası ya da sigortalı plaka bilgisi) iletmeniz halinde değerlendirme yapılarak en kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

  Saygılarımızla,

  ANADOLU ANONİM TÜRK SİGORTA ŞİRKETİ

 • Emrah B.
  04 Eylül
  21:57

  Dosya No.. 2915040150001