09 Mayıs 2013

Anadolu Sigorta Çifte Standart!

D2 gün önce Central hospital'a, arkadaşımla benzer şikayetler yaşadığım için doktor tavsiyesi alarak gittim. Arkadaşım da Anadolu Sigortadan aynı pakete sahip benimle. 1 hafta önce aynı doktor tanısı ve testleri için Anadolu Sigortadan provizyon aldı. 1 hafta sonra ben gittiğimde ise sigorta bana red verdi.

Sebebi ise tanı ve testler uyumsuzmuş! şimdi size sorarım, aynı poliçeye sahip, aynı şikayet ve testler istenmiş 2 farklı hastanın 2 zıt muamele görmesi nasıl mümkün olabilir?

Beste 125 Okunma

Cevaplar

  • Beste 10 Mayıs 2013

    Sayın Yetkili, Vermiş olduğum örnekte, hastane yetkilileri kurumunuzdan PROVİZYON almıştır. Provizyon almak ne demektir? Sizden onay aldığı anlamına gelir. Hiçbir hastane, özel sağlık kuruluşundan provizyonu almadan anlaşmalı fiyatlar üzerinden hastaya FATURA KESEMEZ. Bu “hatalı” olduğunu söylediğiniz provizyonda bir suçlu arıyorsanız o da sizin kurumunuz, sisteminiz, bu sistemde bulunan açık noktalarınız ya da sistemden onay veren bir şahıs ise o kişinin ihmalkarlığıdır. Bunu kalıp da ne hastaya ne de hastaneye rucü etmeye yasal olarak hakkınız yok. Zaten hastane yetkilileri ile görüştüğümde de böyle bir şeyi kabul etmeyeceklerini açıkça beyan etmişlerdir. Dolayısıyla bende sözüm ona belirttiğiniz tanı ve testler uyumsuzken işleme red gelmiş, arkadaşımda ise aynı tanıya istenen aynı testler kurumunuzda ONAY alınarak işleme tabi tutulmuştur. Bu da benim şikayetimdeki ÇİFTE STANDART temasına işaret etmektedir. Sisteminizin belirli sabit kuralları olmadığını, “keyfi” hareket ettiğini gözler önüne serer. Sigortacılık sektörü bu tarz keyfi uygulamaları ASLA ve ASLA KABUL ETMEZ!. Dolayısıyla, kurumunuza karşılık ilk tepki aksiyonumu, poliçe yenileme döneminde KESİNLİKLE sizinle yola devam etmeyerek alıyor olacağım. Bunun haricinde tüm sosyal medya imkanlarını, şikayet bildirilen siteleri de bu çarpıcı durumu herkesin öğrenmesi, red geldiğinde mutlaka araştırmalarını, emsallerin olabileceğini belirterek kurumunuzdan poliçeli kişilerin BİLİNÇLENMESİNİ sağlayacağımdan emin olabilirsin.

  • Anadolu Sigorta Temsilcisi10 Mayıs 2013

    Söz konusu kayıtlarınız itirazınız üzerine tıbbi değerlendirme birimimizce tekrar incelenmiştir. Muayene ücretinin birden fazla tanı olması nedeniyle onaylandığı banko görevlisine iletilmiştir. Doktorunuzun istediği tetkikler adet düzensizliği ile ilgili olmadığı, gebelik öncesi yapılan enfeksiyon testleri olduğu tekrar tespit edilmiştir. Sözleşme şartları gereği , gebelik öncesi yapılan tetkikler ile periyodik kontroller ve doktorun herhangi bir rahatsızlığın araştırılması için istediği, ancak bu rahatsızlıkla ilgili olmayan tetkik giderleri poliçe kapsamında değildir. Örnek verdiğiniz sigortalımız ile ilgili fatura ödenmeyecek olup kuruma iade edilecektir. Anlaşmalı olduğumuz sağlık kurumlarının aldığı provizyonlara ait fatura orjınalleri Şirketimize ulaştığında ödeme için yapılan kontrollerde tanı ve tetkik uyumu olmaması ,sözleşme şartlarına uygunsuzluk bulunması durumlarında ilgili kuruma fatura iadeleri yapılmaktadır. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, ANADOLU ANONİM TÜRK SİGORTA ŞİRKETİ Bireysel ve Ticari Sigortacılık Müdürlüğü

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön