11 Nisan 2013

Anadolu Sigorta Bilgi Ve Gözetim Merkezinin Yanlış Bilgilendirilmesi!

2011 yılında arabam dolu nedeniyle hasar gördü. ancak bu yıl tramer kayıtlarından yaptığım sorgulamada aracımın bu hasarının çarpma olarak gösterildiği ve hasar miktarının da alakasız bir rakam olduğunu gördüm. Anadolu Sigorta Ankara bölge md.lüğüne konu ile ilgili başvurdum.

Hasar miktarının düzeltilebileceği ancak hasar şeklinin çarpma olarak kalacağını, gerçek hasarın dolu hasarı olduğunu ancak bunu düzeltmenin mümkün olmadığını söylediler. arabamın netice itibarı ile doluya çarptığı yönünde beni ikna etmeye çalıştılar. bu yanlış bilginin her ne şekilde olursa olsun tramer kayıtlarında düzeltilmesi için gereğini Anadolu Sigortanın yapması gerektiğine inanıyorum..

Ali 68 Okunma

Cevaplar

  • Anadolu Sigorta Temsilcisi23 Nisan 2013

    Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (TRAMER ) kuralları gereği sistemde tanımlı 19 adet Kasko hasar nedeni bulunmaktadır. Tanımlı nedenler dışında SBM sistemine herhangi bir tanımlama yapılamamaktadır. Sigorta şirketlerinin bu bilgiyi değiştirme yetkisi mevcut değildir. Konuyla ilgili İç Anadolu Bölge Müdürlüğümüz tarafından tarafınıza bilgi verilmiş ve hasar dosyasına istinaden eksper raporu teslim edilmiştir. Saygılarımızla, ANADOLU ANONİM TÜRK SİGORTA ŞİRKETİ

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön