16 Nisan 2013

Anadolu Jet Uçağın Hareketine 35 Dakika Kala Uçağa Almadılar!

14 Nisan 2013 tarihinde 17:15 Ankara- Gaziantep uçağı için 1 gün öncesinden check-in imi yaptırdım ve uçuş günü saat 16:40 da biletimi bastırmak için anadolu jet standına gittiğimde, uçağa beni alamayacaklarını , geç kaldığımı söylediler. Bu konuşma anında bile anonsta hala yolcuların yerlerini alma anonsu yapılıyordu, son çağrı anonsu bile değildi. ilgili görevli anonsun otomatik olduğunu söyledi ve yine uçağa almadı.

Uçak orada 35 dakika beklemesine rağmen uçağa binmemize izin vermediler ve biletimiz yandı. Henüz anonslar yeni yapılırken valizi dahi olmayan yolcuyu, 35 dakika önce orada olmasına rağmen almayan ve maddi/manevi zarara sokan Anadolu jet firmasından şikayetçiyim.

Özgür 111 Okunma

Cevaplar

  • Anadolu Jet Temsilcisi18 Nisan 2013

    Sayın Yolcumuz; Anadolu Jet Müşteri İlişkileri'ne de gönderdiğiniz aynı şikayetinize aşağıdaki cevap mesajı gönderilmiştir. Alınan bilgi ve yapılan araştırmaya göre kalkış saati 17:15 olan uçuş için kontuara saat 16:50'de müracaat ettiğiniz belirtilmektedir. (sistemde de saat 16:50'de kontuara müracaat ettiğiniz görülmektedir.) 16:50'de müracaat etmiş olmanız uçuşa 25 dk kaldığı için geç müracaat kuralına tabidir. 30 dk kuralı yolcularımızın kontuara müraacatından itibaren geçerli olan bir kuraldır. Kurallarımız gereği iç hat seferlerimizde yolcularımızın seferin tarifeli kalkış saatinden 30 dakika önce check-in ve bagaj işlemlerini tamamlamış olmaları, kalkıştan 15 dakika önce boarding kapısından uçağa geçmiş olmaları gerekmektedir. İnternetten check-in yapan ancak uçuş kartını bastırmayan yolcularımız için de bu kural geçerlidir. Ancak internetten check-in yapıp uçuş kartını bastıran, kontuarda herhangi bir işlemi (bagaj teslim..gibi) olmayan yolcularımız 15 dk kalaya kadar uçağa geçebilmektedirler. Check-in için 30 dakika, uçağa biniş için 15 dakika kuralı havalimanlarının fiziki şartları ve yoğunluklar gözönüne alınarak belirlenmiş olup, yolcularımızın sorumluluğunda olan bilet, bagaj ve check-in işlemlerini tamamlama sürecinde daha hassas davranmalarının bu tip olumsuzluklarla karşılaşmalarını engelleyeceğini takdir edeceğiniz inancındayız. Bilgilerinize rica eder, saygılar sunarız. ANADOLUJET

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön