05 Ocak 2016

Anadolu Jet Sabiha Gökçen'e İnecek Uçağım Saatler Sonra Ankara'ya İndi!

4 Ocak 2016'da gerçekleşen tk7263 Adana- İstanbul uçuşu saat 20:55'te kalkması gerekirken 1 buçuk saat rötar ile 22:20'de kalktı. Uçuş resmen iki buçuk saat sürdü! İstanbul'a geldiğimizde pilot 4. sırada olduğumuzu birazdan ineceğimizi söyledi fakat bir türlü inemedik. İstanbul üzerinde döndük durduk. Sonrasında anons yapan pilot; Sabiha Gökçen Havaalanı'nın kapatıldığını söyledi! Atatürk Havaalanında ise park sorunu olduğu için İstanbul'a inemeyeceğimizi, bu yüzden Ankara Esenboğa Havaalanına ineceğimizi söyledi ve saatlerce uçtuktan sonra Ankara'ya indik. Konaklama verilmedi ve gecenin 1'inde çoluk çocuk yaşlı genç buz gibi havaalanında sabah 5'e kadar kaldık! Ve ben bugün işe gidemedim!

Gülçin 165 Okunma

Cevaplar

  • Gülçin11 Ocak 2016

    Sevgili Anadolu Jet Yetkilisi, acaba 5 saatin altında bir rötar mı olmuş? Benim uçuşum 20:55'te ve normal şartlarda 22.15'te İstanbul'da olmam gerekiyor. Ben diğer gün sabah 7'de İstanbul'da oldum. Geceyi başka şehirde geçirdim siz hangi 5 saatin altındaki rötardan bahsediyorsunuz? Bilet ücretimin tarafıma iade edilmesini istiyorum.

  • Anadolu Jet Temsilcisi05 Ocak 2016

    Sayın Yolcumuz; Öncelikle seyahatinizin beklediğiniz düzeyde gerçekleşmemiş olmasından ötürü özür dileriz. TK7263 sefer sayılı uçağımız kayıtlarımıza göre Adana'dan 1 saat 25 dakika gecikmeli olarak kalkmıştır. Sabiha Gökçen Havalimanı hava trafik kontrol birimi tarafından uçağın inişine izin verilmemesi sonrasında Ankara'ya saat 00:54'te iniş yapılmıştır. Yürürlükteki kurallar ve yönetmelikler uyarınca mücbir (havayolu kaynaklı olmayan) sebeplerden kaynaklanan bu ve benzeri durumlarda yolculara belli saat dilimleri çerçevesinde hizmet sunulması gerekmektedir. 5 saatin altındaki rötarlarda ise konaklama ve tazminat hükmü bulunmamaktadır. Uçuştan vaz geçilmesi halinde bilet ücret iadesi yapılabilmektedir. Ankara'daki bekleme süresince yiyecek ve içecek hizmeti sunulması gerekmektedir. Bu hizmetten yararlanamadıysanız ve eğer bu amaçla masrafta bulunduysanız masraflarınızı belgelemeniz halinde iadesi yapılabilecektir. Elimizde olmayan nedenlerden kaynaklanan aksaklık için Anadolu Jet olarak içtenlikle özür dileriz. Saygılarımızla; Anadolu Jet

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön