29 Ocak 2014 #2262802

Anadolu Jet Personeli Beni Resmen Yanılttı Mağdur Oldum!

Bir arkadaşımla beraber 28 Ocak 2014 tarihindeki Diyarbakır - İstanbul arası bilet aldık. Fakat 25 Ocak 2014 tarihinde hastalandığım için uçuşumuzu daha erken bir tarihe almak istedik. Biletimi daha erken bir tarihe alıp alamayacağımı, alabilirsem ek ücret ödeyip ödemeyeceğimi sormak için Anadolu Jet'i aradım.


Telefonuma çıkan arkadaş tarih değişiminin mümkün olduğunu, fakat bir miktar ek ücret ödemem gerektiğini söyledi. Ben de kendisine biletler için kişi başı 84 TL ödediğimi söyleyip farkın ne kadar olacağını sordum. Arkadaş bana kişi başı toplam 96 TL'ye alabilirsiniz deyince ben de ödediğimiz 86 TL'nin üstüne 12 TL, yani 2 bilet için toplam 24 TL mi ödeyeceğimi sorunca "Evet" yanıtını aldım ve onayladım.


Sonradan ben tekrar teyit etmek için kişi başı 24 TL değil mi? dediğimde hayır ek ücret olarak 96 TL ödeyeceksiniz dedi ve o zaman ben değişiklik yapmayıp düşüneceğimi, diğer arkadaşımla da bu durumu konuşup eğer bu yüksek fiyatı ödemeyi yine kabul edersek tekrar arayacağımı söyledim. O da tamam dedi ve kapattık. Yani ben kişi başı ek olarak 96 TL ödememiz gerektiğini öğrenince değişikliği kabul etmedim.


Bugün (28 Ocak 2014) bileti ilk aldığım gibi İstanbul'a gitmek için Diyarbakır Havalimanı'na gittim fakat uçuşumda ismim gözükmedi. Havalimanı personeli uçuşunuz yanmış dedi. Sonradan öğrendim ki fiyat farkını öğrendiğimden dolayı değişikliğini istemediğim biletim çoktan benim teyit etmediğim halde değiştirilmiş. Anadolu Jet'i aradım. Bana kayıtların dinleneceğini söylediler. Fakat uçağımın kaçacağını, neredeyse kalkacağını söyledim. Bana istersem tekrar bilet alabileceğimi, bu ücretin daha sonra tarafıma ödeneceğini söylediler.


Ve ben iki bilet için toplam 518 TL ödemek zorunda kaldım. İstanbul'a vardıktan çok sonra arandım fakat kayıtları dinlediklerini, alay eder gibi personel hatası bulunmadığını söylediler.
Anadolu Jet personeli, size söylüyorum. Bu tüketiciyi kandırmak değil de nedir?
Sizin yüzünüzden ödediğim 518 TL'yi derhal tarafıma geri verin!

Ekrem 106 Okunma

Cevaplar

  • Anadolu Jet Temsilcisi29 Ocak 2014

    Sayın Yolcumuz; Yaptığınız telefon görüşmesinin dökümü müşteri ilişkilerimiz tarafından e-posta ile tarafınıza gönderilecektir. Saygılarımızla; Anadolu Jet

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön