21 Ocak 2014 #2246526

Anadolu Jet Müşterilerine Değer Vermiyor!

Sabah 6:45'teki seferimin iptal edildiğini beni arayarak bildirmek yerine gece saat 23:15 mesaj atarak kendilerini aramamı uygun gören Anadolu Jet keşke müşterilerine biraz değer verebilse.


Ayrıca, alakasız bir saate alınan yeni uçuşum da 3 saat gecikmeli kalktı. Lütufta bulunur gibi biletleri iade edebilirsiniz diyen Anadolu Jet yetkilisi, uçuşların iptal edilmesi ve diğer uçuşta gecikme olduğuna dair belgeyi doğru bir şekilde düzenlemekten bile yoksundu.


Ayrıca hava koşullarından dolayı iptal edildiği söylenen bu seferin ticari kaygılar nedeniyle iptal edildiğini düşünmekteyim. Zira diğer hava yolları uçuşlarını gerçekleştirdiler.

Murat 131 Okunma

Cevaplar

  • Murat21 Ocak 2014

    Sayın Anadolu Jet Yetkilisi, O tarihlerde iptal olan uçuşlar, hava alanlarında sabahlamak zorunda kalan, perişan olan yolculardan haberim olması için internette arama yapmama gerek yok zira bizzat şahit oldum. Takdir edersiniz ki, bu şikayetin çıkış noktası da bu zaten, kalkmayan uçaklar ve müşterilerine değer vermeyen bir havayolu şirketi... Tüm yolcularınız görevli personel tarafından aranınca yoğunluk oluyor da tüm yolcular görevli personeli arayınca yoğunluk olmuyor mu? Çağrı merkezine bağlanabilmek için 18 dakika hatta beklemiş olmama bir açıklama getirmediniz. Gece saat 23:15 cep telefonuna "6:45 teki uçuşunuz iptal edildi. Lütfen müşteri hizmetlerini arayın ya da satış ofisine başvurun" mesaj gelen hangi yolcunuz o saatte satış ofisine müracaat edebildi de telefon yoğunlu azaldı? Yolcular çağrı merkezini istedikleri zaman arayacakmış. Saat 6:45 te uçuşu olup sadece 7 saat önce cep telefonuna mesaj gelen yolcu hangi istediği zaman arayacak çağrı merkezini? Ertesi gün öğlene doğru olur mu? Şikayete cevap yazmış olmak için yazılmış ama hiçbir mantığı olmayan şeylerden bahsediyorsunuz. Yolcuları siz ararsanız bazı yolcular daha geç haberdar edilecekmiş. Onun için mesaj atmışsınız. Ya insanlar sabah uyandıklarında gördü o mesajları, zahmet edip arasanız zamanında haberdar olabilirlerdi. “Anadolu Jet yetkilisi, uçuşların iptal edilmesi ve diğer uçuşta gecikme olduğuna dair belgeyi doğru bir şekilde düzenlemekten bile yoksundu. “ kısmı ile ilgili bir açıklamanız yok sanırım. İnsanları hava alanlarında mağdur edip, yüzlerine bile bakmayıp, sonra şikayetlere cevap yazarken müşteri odaklı bir şirket gibi görünmeye çalışıyorsunuz. Biz de sizin gibi bir havayolu şirketine sahip olduğumuz için fazlasıyla üzgünüz. Saygılarımla.

  • Anadolu Jet Temsilcisi21 Ocak 2014

    Sayın Yolcumuz; Olumsuz hava şartları nedeniyle uçuşunuzun olduğu tarihte pek çok şehirde hava trafiğinde olumsuzluklar yaşanmıştır. 05 ve 06 Ocak tarihlerinde sisin etkilediği ve iptaline neden olduğu uçuşlar hakkında internette yapılacak çok basit bir arama ile bilgi edinebileceğinizi belirtmek isteriz. Aksamalar yaşansa da, 6 Ocak tarihindeki İzmir Ankara uçuşlarımızın doluluk oranının %75'in üzerinde olduğunu, bu nedenle ticari bir kaygı ile uçuş iptalinin söz konusu olmadığını da önemle belirtmek isteriz. İptal bilgisinin telefon ile aranarak değil de mesaj gönderilerek iletilmesi konusundaki şikayetinize yönelik olarak da; uçuşta kayıtlı tüm yolcularımızın telefonla görevli personel tarafından aranması daha uzun süre alacak ve bazı yolcularımızın daha geç bilgilendirilmesine neden olabilecektir. Ama yolcularımızın çağrı merkezini istedikleri zaman aramaları ya da bazı yolcuların satış ofisine müracaat etmeleri sayesinde bu gecikme engellenebilecektir. Kaptan pilotlarımız tüm uçuşlar öncesinde ve süresince meteoroloji yetkililerinden anlık hava şartlarını tespit etmekte ve THY prosedürlerine uygun şekilde uçuşlarımızı gerçekleştirmektedir. Diğer havayollarının uçuş güvenliğine yönelik prosedürleri ve hangi hava şartlarında ne tür uygulamalar yapacakları hakkında bilgi sahibi olmamamız nedeniyle; mesajınızda yer verdiğiniz başka havayollarının iniş yaptığı şartların ilgili havayolunun prosedürlerine uygunluğunu ve güvenlik standartlarını sorgulamamızın yanlış olacağını takdir edeceğinizi ümit ediyoruz. Tüm bu açıklamaları yaparken; uygulamaların ve elimizde olmayan şartlar sonrası yaşanan sefer iptalinin memnuniyetsizliğinize neden olması bizleri de fazlasıyla üzmüştür. Sonraki seyahatlerinizin daha uygun şartlar altında sorunsuz geçmesini diler, anlayışınıza teşekkür ederiz. Saygılarımızla; Anadolu Jet

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön