07 Ocak 2016

Anadolu Jet İstanbula İnecek Uçağın Ankara'ya İnmesi!

4 Ocak' ta 20:55' de Adana'dan kalkması gereken uçağımız 22:20 de ancak havalandı. İstanbul Sabiha Gökçen'e inmek için havada 3 tur attık. 00:10' da kaptan 3. sırada olduğumuzu 15 dakikaya kadar ineceğimiz anonsunu yaptı. 00:25 civarında alçalan tekerleklerini açan uçağımız piste 3 mil kala aniden havalandı. Normal bir yükseliş değildi, çünkü uçuş yüksekliğine kadar çıktık. Tüm yolcular çok korktu ve herkes panik içerisindeydi. Pilot bir süre sonra açıklama yapma zahmetinde bulundu, ve Sabiha Gökçen Havalimanı yönetiminin 24:00 itibariyle havalimanını kapatma kararı aldığını söyledi ve Atatürk havalimanında park yeri olmadığı için Ankara'ya ineceğimizi söyledi.

Aslıhan 169 Okunma

Cevaplar

  • Anadolu Jet Temsilcisi07 Ocak 2016

    Sayın Yolcumuz Anadolu Jet olarak seferlerimizin belirtilen zamanlarda, eksiksiz hizmet ile yapılması ve zamanında kalkış doğrultusunda tüm özeni göstermemize rağmen zaman zaman havacılık sektörünün özelliklerinden kaynaklanan hava muhalefeti, teknik arızalar ya da seferden uçak beklenmesi gibi sebeplerle bir takım aksaklıklar yaşanabilmektedir. Varış noktası olan havaalanına elverişsiz koşullar ya da operasyonel nedenler dolayısıyla iniş yapılamaması halinde uçuş planında belirlenmiş olan yedek meydana iniş yapılması (Divert) zorunluluğu ortaya çıkmaktadır. Uçuş başladıktan sonra çeşitli nedenlerle yolcuların çıkış yaptıkları yere veya varış noktasından başka bir istasyona indirilme kararı, ilgili birimlerle (kule, meteroloji, uçuş operasyon ve koordinasyon merkezi) iletişime geçilerek alınan karar doğrultusunda gerçekleşmektedir. Karşılaşılan aksaklığa öngörülemeyen / elimizde olmayan olumsuz hava koşullarından kaynaklı nedenlerin ve yedek varış havalimanının şartlarının yol açtığını ve Ortaklığımız payına düşen görevlerin azami düzeyde yerine getirilmeye çalışıldığını takdir edeceğiniz inancıyla yaşanılan sıkıntılardan ötürü Ortaklığımız adına üzüntülerimizin kabulünü rica ederiz. Saygılarımızla ANADOLUJET

  • Aslıhan07 Ocak 2016

    Hiçbir sebep yokken nasıl indirilmez uçak, ayrıca pilot ve kule irtibatta değil mi? Bu tarifeli bir sefer, nasıl inemez? Madem inemeyecek neden Adana'dan kaldırdınız. Ankara'da bizleri karşılayan tek bir yetkili bile yoktu. Tatminkar bir açıklama yoktu. Yaşlısı çocuğu öylece bir salona tıkıştırdınız bizi ve bankta sabahladık. Ne otele yerleştirdiniz, ne de bir THY yetkilisi gelip adam akıllı açıklama yaptı. 2 yıldır tek başına uçakla seyahat eden oğlum artık uçak kelimesini duymak istemiyor sayenizde. Sabaha kadar korkudan tir tir titredi. Sabah İstanbul'a vardık, ama uykusuz kaldığımız için ne çocuk okula gidebildi ne de ben işe gidebildim. Sonunda da ne bir özür, ne bir açıklama.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön