Anadolu Jet Uçağa Alınmadım.

Mehmet D. |

12/04/2015 tarihindeki Adıyaman'dan Ankara aktarmalı İzmir uçak biletini check-in işlemimi gerçekleştirmiş olmama rağmen uçuşa 30 dk kala biniş kartımı bastırmak için başvurduğumda geç kaldığımı ve kapandığını söylediler ve o sırada bagaj teslimi yapıp uçağa biniş yapan yolcuya şahit oldum saati kaçırmış olsam zaten bilet iadesi yapılmazdı diye düşünüyorum.

Biletimi açığa aldılar, daha sonra 338 lira bilet farkıyla başka bir ilden kalkan uçağa bilet almak zorunda kaldım, bir personelden duyumumuza göre 3 bilet fazla satıldığını duydum, son 3 yolcu uçağa alınmadı. Uçak kalkışından 15 dk öncesinde uçağa biniş yapılabiliyor diye biliyorum. İlgili personelden ayrıca şikayette bulunacağım.

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Mehmet D.
  15 Nisan
  12:46

  Check-in işlemi tamalanmıyorsa mobil sitede check-in yapımıştır ibaresini kaldırın lütfen ya da bir düzenleme getirin ve ayrıca önceki yorumda da belirttiğim gibi biniş kartı ile ilgili herhangi bir bilgilendirme yok.

 • 15 Nisan
  09:09

  Sayın yolcumuz;

  Check-in işlemi yolcunun elinde koltuk numarası olan geçerli bir biniş kartı olduğu anda tamamlanmaktadır.
  Bu nedenle mobil ya da kağıt biniş kartı elinde olmayan yolcuların check-in işlemi tamamlanmış değildir.
  Saygılarımızla;

  Anadolu Jet

 • Mehmet D.
  14 Nisan
  14:50

  Almış olduğum bilet faturası üzerinde 45 dk check-in süresi yazmakta ve onu gördüğüm için check-in işlemini gerçekleştirdim fakat biniş kartı ile ilgili hiçbir bilgi bulunmamakta bende buna istinaden ben de check-in işlemimi yaptım ve 30 dk öncesinde biniş kartı için başvurdum ve aynı anda bagaj teslimi yapıp ucağa biniş yapanlar oldu.

 • 13 Nisan
  13:33

  Sayın yolcumuz;

  Kurallarımız gereği iç hat seferlerimizde yolcularımızın seferin tarifeli kalkış saatinden 45 dakika önce check-in ve bagaj işlemlerini tamamlamış olmaları, kalkıştan 15 dakika önce boarding kapısından uçağa geçmiş olmaları gerektiğini hatırlatmak isteriz. İnternet üzerinden koltuk seçimi yapan ancak biniş kartı bastırmayan yolcularımızın online check in işlemi tamamlanmadığından bu yolcularımız da en son uçuş saatinden 45 dakika önce biniş kartı almak üzere kontuara müracaat etmek mecburiyetindedir. İnternetten koltuk seçimi yapıp, biniş kartını da bastırmış yolcularımızın ise eğer teslim edecekleri bagajları yoksa kontuara müracaat etmelerine gerek olmayıp, en son 15 dakika kala uçağa binmiş olmak durumundadır.

  Yapılan hatalı bir uygulama bulunmamaktadır.

  Saygılarımızla;

  Anadolu Jet