Anadolu Jet Tahsis Edilen Uçak Biletine Yanlış Tarih!

Habip E. |

Biletimi esnek bilet olarak 1 ay öncesinde 5-7 Haziran tarihlerine kontroller yaparak aldım. Ancak check- in yapmak istediğimde 7'sindeki dönüş biletinin 10'u olarak (ki hafta sonunda içine kaymış) verilmiş olduğunu fark ettim. Biletin tarihi değişmiş, defalarca kontrol ettim ve doğru idi. Arayıp durumu izah ettiğimde 152 lira verirseniz yeni bilet tahsis ederiz deniliyor. Evet bilet esnek bizi de esnetiyorlar belli! Zaten aldığım bileti 2 gün kala tekrar satmaktan vazgeçmezlerse bir daha da Anadolu Jet'le uçmam!

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 08 Haziran
  13:59

  Sayın Yolcumuz;

  Biletleme işlemleri esnasında internet sayfamıza yapmış olduğunuz girişlere ait log kayıtlarınız incelenmiş ve 7'siyle alakalı hiçbir giriş olmadığı belirlenmiştir.
  Sisteme girişleriniz 10/05/2015 günü saat 20:55'te başlamış; uçuş seçimi, tarih seçimi (5'i gidiş, 10'u dönüş olacak şekilde), isim ve iletişim bilgileri girişi ve son üç basamağı 247 olan kredi kartı ile ödeme bilgisi girişi yapılarak biletleme tamamlanmıştır.
  Sistemsel bir aksaklık yoktur.

  Bilgilerinize sunarız.
  Saygılarımızla;

  Anadolu Jet

 • Habip E.
  08 Haziran
  13:23

  Konu ile ilgili yanlış şeye cevap yazmışsınız, benim asıl yakındığım konu şu:
  Neden benim 7 Haziran için aldığım Ayın 10\'una kaydı. Ben de ekstradan para ödeyerek zaten aldığım bileti tekrar almak zorunda kaldım? Bana niçin bu tarih farklı tayin edildi, bana bunun cevabını verin.

 • 05 Haziran
  12:21

  Sayın Yolcumuz;

  İnternetten bilet düzenlerken onaylamış olduğunuz "Ücret kurallarnı kabul ediyorum" bölümü esnek sınıf biletler için değişiklik kuralı olarak "Uçuşa 12 saat ve daha fazla zaman kala ceza alınmaz. Uçuşa 12 saatten daha az zaman kala ise; daha önceki seferlere yapılan işlemlerde %30 ceza alınmaz. Ücret farkı varsa yolcudan tahsil edilir" yazmaktadır.
  Dolayısıyla talebiniz sonrası ceza alınmaksızın istediğiniz yeni uçuş ile aradaki ücret farkı size söylenmiştir.
  Uygulamada bir hata bulunmamaktadır.

  Saygılarımızla;

  Anadolu Jet