Anadolu Jet Şartları Nedeniyle İptal Olan Uçuşumun Parasını Vermiyorlar!

Alev P. |

Ankara aktarmalı olan İzmir-Erzincan uçuşumun Ankara'da havaalanına indiğimde iptal olduğunu öğrendim. Anadolu Jet firmasının yetkililieriyle görüştüm onlar istersem başka bir şehirden aktarma yapacağımı istersem otelde kalabileğimi ya da geri İzmir 'e dönüp oradaki acenteden işlemimi yaptırıp biletimin tüm parasını eksiksiz bir şekilde iade alabileceğimi ya da açık bilete çevirebileceğimi söylediler. Bende buna istinaden geri İzmir'e döndüm havaalanında biletimi gidiş dönüş olarak açık bilet haline getirdim. Bir süre sonra beni arayıp Ankara uçuşunu isteyerek kullanmışım gibi onun parasını kesip geri kalanını verebileceklerini söylüyorlar. Ben Ankara'ya Erzincan'a gidebilmek için gittim ve geri dönmek zorunda kaldım uçuş iptali için. Bu şekilde dönmemin hiçbir şekilde bilet paramdam düşmeyeceğini bana Ankara'da yetkililer söyledi. Bir çok dosya oluşturdum müşteri hizmetlerinden sonuç hala aynı.

Etiketler :

Uçuş İptal Değişim / İptal Ücret İade

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Alev P.
  12 Mayıs
  11:22

  Evet bana cevap verildi. Fakat İzmir-Ankara olan ucusumu ben keyfi olarak ya da bilincli bir şekilde yapmadim. Erzincan a gitmek için aktarma duragima gittim ve Ankara'da geri kalan uçuşumun iptal olduğunu öğrendim. Yetkililer iptal nedeniyle beni İzmire bilet kesintisi olmaksizin geri göndereceklerini söylediler. Şimdi İzmir-Ankara uçuşumun parası neden iade edilmiyor bana?

 • 12 Mayıs
  10:51

  Sayın Yolcumuz

  Öncelikle yaşamış olduğunuz memnuniyetsizlik / aksaklık için üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz.

  Mesajınızda bildirdiğiniz konunun , 24.02.2016 tarihinde Müşteri İlişkileri Ünitemize ulaşan 9772027 no'lu dosya ile kayıt altına alındığı , inceleme/araştırma/değerlendirme neticesine göre tarafınıza aynı ünite kanalıyla resmi cevap verildiği tespit edilmiştir.

  Ancak verilen cevaplarda hata olma ihtimaliyle dosyanızın tekrar incelenmesi için gerekli işlemler başlatılmıştır.

  Saygılarımızla

  ANADOLUJET