Anadolu Jet Promosyon Bilet İadesi!

Ahmet Ç. |

26.08.2014 tarihinde internet üzerinden 12.10.2014 tarihinde İzmir'den Ankara'ya gelmek için promosyonlu bilet aldım. Ancak yanlışlıkla kalkış yeri Ankara Varış yeri İzmir olarak almışım. Bileti aldıktan 1-2 dk sonra kontrol ederken bileti yanlış aldığımı farkettim ve hemen çağrı merkezini arayarak yaptığım yanlışı belirttim, düzeltilmesini talep ettim. Ancak söz konusu biletin promosyonlu olması sebebiyle iade/iptal işlemi yapılamayacağı belirtildi.

Anadolu Jet gibi büyük bir kurumun müşterilerinin anlık hatalarından kaynaklı mağdur etmemesi (240-TL çöpe gitti) promosyon biletleri için en azından 24 saat düzeltme hakkı vermesi gerektiğini düşünüyorum. Mağduriyetimin giderilmesini rica ederim.

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 27 Ağustos
  14:11

  Sayın yolcumuz;

  Ücret birimimiz mevcut kuralların uygulanmasına devam edileceği yönünde görüş bildirmektedir.
  Farklı sçenekler altında sunulan ücretler mevcut olduğundan, her bilette satın alındığı ücret kuralları uygulanmaktadır. Bu gibi hallerde hangi yolcunun sizin durumunuzda olduğu üzere hatalı işlem yaptığı, hangi yolcunun kasıtlı olarak değişiklik istediğinin belirlenmesi mümkün olamayacağı için kurallar konulmuştur.

  Bilgilerinize sunarız.
  Saygılarımızla;

  Anadolu Jet

 • 27 Ağustos
  12:27

  Sayın Yolcumuz;

  Öneriniz ücret birimimize iletliecektir. Ancak mevcut durumda promosyon üctet kuralları belirlendiği şekliyle uygulanmakta olup, talebiniz karşılanamadığı için özür dileriz.

  Saygılarımızla;

  Anadolu Jet

 • Ahmet Ç.
  27 Ağustos
  12:25

  Ben bu durumda yaşadığım mağduriyetim giderilmesini ve başka insanlarında aynı mağduriyeti yaşamamaları için promosyon biletlerde ilk alımdan belli bir süre içinde yaşanabilecek hatalardan kaynaklı iptal/iade hakkının verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Ben bileti aldıktan 1 hafta sonra yada 1 gün sonra iptal etmek istemedim. Bileti aldıktan hemen sonra hata yaptığımı farkedip tarafınıza döndüm. Bu durumun Anadolu Jet gibi kurumsal bir yapıya yakışmayacak bir durum olduğunu düşünüyorum. Bu konu ile ilgili hassasiyetle yaklaşılması gerektiğini düşünyorum.

 • 27 Ağustos
  12:14

  Sayın Yolcumuz;

  Promosyonel sınıflardaki bilet ücretleri; sizin de karşılaştığınız iptal ve iade kısıtlamaları sayesinde yolcularımıza sunulabilmektedir. Burada amaçlanan, yolculuk tarih ve detayları kesin olan yolcularımızın çok önceden bu yolculuğa uygun şartlarda bilet satın alabilmeleri ve uçak doluluklarının önceden tespit edilmesinde pay sahibi olmalarıdır. Anlayışla karşılayacağınızı ümit ederiz.

  Saygılarımızla;

  Anadolu Jet