26 Temmuz 2014

Anadolu Jet Online Check-İn Yaptığım Halde Uçağa Almadı!

25 Temmuz 2014 tarihli 15:55 kalkış saatli Ankara-Trabzon seferine almış olduğum bilete online check-in yapmış olmama ve uçak kalkış saatine 20 dakika kala orada bulunmama rağmen uçağa alınmadım. Benim gibi 4-5 kişi mağdur edildi.

Firmanın bu şekilde mağdur etmesi karşılığında bilet ücretinin kesinlikle geri iadesini talep ediyorum. Bilet türü bahane edilerek kesinti yapan bu firmanın bu amatörlüğünü her yerde paylaşıp insanları başka firmalara yönlendireceğim.

Ünal 1.565 Okunma

Cevaplar

  • Ünal20 Ağustos 2014

    Orası: checkin contuarı ancak; online checkin yapmıştım bagajımı kabine alabilecek durumdaydım. Ertesi gün yaşanan gecikme için de kurallara uygunluğu gözetmenizi ümit ediyorum.

  • Anadolu Jet Temsilcisi27 Temmuz 2014

    Sayın Yolcumuz; Mesajınızda "20 dakika kala orada bulunmama rağmen" yazmanıza rağmen "orasının" check-in kontuarları mı uçağa biniş kapısı mı olduğunu belirtmemeniz nedeniyle genel bilgilendirmeyi sunmak isteriz. Kurallarımız gereği iç hat seferlerimizde yolcularımızın seferin tarifeli kalkış saatinden 30 dakika önce check-in ve bagaj işlemlerini tamamlamış olmaları, kalkıştan 15 dakika önce boarding kapısından uçağa geçmiş olmaları gerektiğini hatırlatmak isteriz. İnternet üzerinden koltuk seçimi yapan ancak biniş kartı bastırmayan yolcularımızın online check in işlemi tamamlanmadığından bu yolcularımız da en son uçuş saatinden 30 dakika önce biniş kartı almak üzere kontuara müracaat etmek mecburiyetindedir. İnternetten koltuk seçimi yapıp, biniş kartını da bastırmış yolcularımızın ise eğer teslim edecekleri bagajları yoksa kontuara müracaat etmelerine gerek olmayıp, en son 15 dakika kala uçağa binmiş olmak durumundadır. Dolayısıyla online koltuk seçimi yapmış fakat biniş kartı bastırmamış halde 20 dakika kala check-in kontuarına müracaat ettiyseniz kurallar uyarınca uçağa kabul edeilmemiş olmanız doğrudur. Anlayış göstereceğinizi ümit ediyoruz. Saygılarımızla; Anadolu Jet

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön