22 Nisan 2013

Anadolu Jet Muvafakat Mağduru!

Kıbrıs'a gitmek için ınternet üzerinden 21 Nisan 23:30 uçağına bilet aldım üstelik dönüş biletimi de aldım fakat havaalanına gittiğimde şoka uğradım. İnternet sayfasında tasarımı nedeniyle muvafakat ile ilgili hiçbir uyarı görmedim üstelik 2 yıl öncede yine yolculuk yaptım ve hiç böyle bir şey istenmedi. Ben çocuğumu babasının onayı olmadan götüremiyormuşum ve benim bundan haberim yok.

Şimdi ben 8 yasındaki kızımın hayallerinin yıkıldığına ve gözyaşlarına boğulduğuna mı yanayım yoksa aylardır biriktirdiğim paramın bu durum yüzünden bizsiz uçup gitmesine mi yanayım? Ben suan eşimle çok büyük tartışma yaşıyorum! Ben bu konuyla ilgilenilmesini ve paramın geri ödenmesini rica ediyorum.

Hülya 1.149 Okunma

Cevaplar

  • Anadolu Jet Temsilcisi22 Nisan 2013

    Sayın yolcumuz; Dış Hat uçuşlarında (Ercan dahil) refakatsiz seyahat eden çocuklar veya ebeveynleri dışında başka birisiyle seyahat eden çocuklar için noterden muvafakatname alınması gerekmektedir. Bu uygulama pasaport polisi tarafından uygulanan bir prosedürdür. Muvafakatname Ortaklığımızın aradığı bir belge değildir. İçişleri Bakanlığı'nın 04.03.2006 tarih ve 61514 sayılı talimatı ile bildirildiği üzere; Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti arasında Türkiye vatandaşlarının Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşlarının Türkiye Cumhuriyeti'ne pasaport yerine kimlik belgesi ile seyahat etmeleri hakkındaki anlaşma gereğince K.K.T.C'ye nüfus cüzdanı ile seyahat etmek üzere hudut kapılarına gelen reşit olmayanlar ve mahcurlar için kanuni mümessillerinin muvafakatını belirten noterce veya resmi makamlarca tasdik edilmiş muvafakatname istenmektedir. Seyahat edilecek ülkeye yönelik evrakların (pasaport, vize, muvaffakatname vb.) yolcularımız tarafından temin edilmesi gerektiğini hatırlatmak isteriz. Bu durum internet sitemizde aşağıdaki bağlantı üzerinde yer almaktadır. http://www.anadolujet.com/aj-tr/services/passenger_services/index.aspx Memnuniyetsizliğinize neden olan durumdan dolayı üzüntülerimizin kabulünü rica eder,saygılar sunarız. Anadolu Jet

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön