24 Nisan 2014

Anadolu Jet Biletli Yolcuyum 1 Ay Öncesinden Uçuş İptal Oldu!

21 05 2014 8:45 Ankara'dan Çorlu'ya uçak için eşim ve ben bilet aldık. Aynı uçaktan biletli olan arkadaşlarımızdan biri beni arayarak uçuş iptal olmuş diye duyurdu. Anadolu Jet'i aradım haber doğru. O gün orada olmam gerekiyor dedim, 1 gün önceki uçak ile değiştirebiliriz yoksa paranızı iade alın dediler. Mecburen 1 gün önceye değiştirdik.

20.05.14'ü gece Ramada Otel'de (Tekirdağ) eşimle yer ayırtmak durumunda kaldım. 1 gün önce gittiğim için Ankara'da da bazı işlerimi yerine getiremeyerek maddi kayba uğramaktayım. 21 Mayıstan 20 Mayısa biletimin çevrilmesi neticesinde ortaya çıkan otel masrafımın Anadolu Jet tarafından karşılanmasını ya da 21 Mayıs 8:45 uçuşunun tekrar konmasını talep ediyorum.

Ahmet 338 Okunma

Cevaplar

  • Anadolu Jet Temsilcisi24 Nisan 2014

    Sayın Yolcumuz; Mal alımlarında bahsettiğiniz uygulama ülkemizde de geçerlidir. Ancak havayolu seyahati bir mal alımı değildir, bu nedenle de tüketici kanununda konu edilen mal alımları havayolu hizmetleri kapsamına girmez. Tüketici kanunu 9.maddesi mesafeli sözleşmeler uyarınca yolculara uçuş hizmeti sunulmaktadır. Yolcular bilet satın alarak belli bir uçuş için havayolu ile sözleşme yapmaktadır. Havayolunun koşulsuz olarak bu sözleşmeyi (uçuşu) iptal etmesi durumunda yolcunun ödediği ücreti iade etmesi haricinde başka bir tazminat söz konusu değildir. Sizin de verdiğiniz mal iade hakkı örneğinde olduğu üzere havayollarının da tarife değiştirme hakkı vardır. Bu değişiklik sonrasında ilk mesajımızda yer verdiğimiz üzere yolculara istediği uçuşa değişiklik ya da tam ücret iadesi hakkı sunulur. Talep ettiğiniz şekildeki farklı tazminatlar yolcular arası eşitsizliğe yol açacağı için karşılanmaz. (Mesela bir başka yolcu da seyahatini gerçekleştiremediği için büyük bir ihaleye giremediğini beyan edip ihale tutarını talep edemez.) Anlayışla karşılayacağınızı ümit eder, saygılar sunarız. Anadolu Jet

  • Ahmet 24 Nisan 2014

    Amerika'da aldığınız bir malı 1 ay içinde sebep göstermeden iade hakkınız vardır. Müşteri yemek takımını alır 1 ay kullanır misafir ağırlar. Sonra götürüp iade eder. Bu onun hakkıdır. Peki bu davranış doğru mudur? Hakkınız olan bir şeyle beni zora sokuyorsunuz. Ne hava koşulu problemi var ne de başka bir sorun. Sorun sizin menfaat sorununuz. Sizin menfaatiniz yüzünden ben 500 TL zarar ediyorum. Bu uçuş listede hiç yer almasaydı ben bu zarara uğramayacaktım. Hakkımı helal etmiyorum. Siz asla iyi bir havayolu olamazsınız. Siz iyi olduğunuzu zannediyorsunuz.

  • Anadolu Jet Temsilcisi24 Nisan 2014

    Sayın yolcumuz; Havayolu şirketleri yolcu ve bagajları zamanında taşımak için her türlü makul çabayı göstermeyi üstlenmektedir. Ancak, aynı zamanda taşıyıcı havayolu şirketleri tarifelerde değişiklik yapma hakkına da sahiptirler. Tarife değişikliği tüm havayolu şirketleri tarafından yapılmaktadır. Sefer iptal durumunda yolcular en uygun alternatif seferlere aktarılmaktadır. Uygun sefer olmaması halinde ise yolcuların bilet ücretini iade alma hakkı bulunmaktadır. Bu doğrultuda işlemlerinizin kurallar doğrultusunda gerçekleştirildiğini takdir edeceğiniz inancıya memnuniyetsizliğinize neden olan husustan ötürü Ortaklığımız adına üzüntülerimizin kabulünü rica eder, saygılar sunarız. Anadolu Jet

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön