14 Mart 2014

Anadolu Jet Acentelerinin Hileli Bilet Satışını İade Etmiyorlar!

Anadolu Jet uçak bileti almak için Google'a Anadolu Jet yazdım. İlk çıkan siteye tıkladım ki URL'si anadolujet olduğu için. Tıkladığım ve açılan sayfanın en üstündeki Banner'da kocaman Anadolu Jet logo yazısı bulunmaktaydı. Bende biletimi aldım 54 TL'ye. Gerçek firmada ise toplam fiyat 44 TL imiş.

Daha sonra PNR'ın gönderildiği mail adresi pratikuçakbileti adlı e-posta adresi idi. Sonra girip baktığımda wep sitelerini Anadolujet sayfası sanmamız için Firmanın Banner'ını kullanmışlar.

Anadolu Jet'i aradım iade istedim yapamayız Promo bilet dediler. Açıkça uyanıklık yaptılar. Google'da Anadolujet linki yapmışlar, sayfalarının en üstüne firmanın logosunu yazmışlar. Yanıltmak için her şeyi yapmışlar.

Hakan 238 Okunma

Cevaplar

  • Hakan 14 Mart 2014

    Ayrıntılı cevabınız için teşekkürler. Fakat Firmanız acente seçerken eğer bir politika uyguluyor olsaydı ve bu politika yanıltıcı yönlendirmelere izin vermiyor olsaydı, ilgili acente tüketiciyi yanıltacak şekilde web sayfası tasarımıyla sizin acenteniz olamazdı. Tüm bunlardan dolayı Anadolu Jet firması tamamen hatasız diyemezsiniz.

  • Anadolu Jet Temsilcisi14 Mart 2014

    Sayın Yolcumuz; Mesajınızda yer verdiğiniz üzere arama motoruna "Anadolu Jet" yazdığınızda çıkan ilk bağlantılar aşağıda incelemelerinize sunulmuştur. ***** anadolujet ile ilgili reklamlar 29 TL Anadolujet Online - En Ucuz Anadolujet Bileti www.anadolujet.pratikucakbileti.com/‎Neden bu reklam? 9 Taksit Fırsatıyla Hemen Alın %50 İndirim Öğrenci%50 Genç İndirimi %50 İndirim 65 Yaş Üstü%50 İndirim 12 Yaşaltı 29,90 AnadoluJet Uçakları - En Ucuz AnadoluJet Uçak Biletleri anadolujet.alobilethatti.com/‎Neden bu reklam? Yurtiçi Dışı Ucuz Biletler Burada ***** Bu sayfalaraın reklam olduğu çok açık bir şekilde görülmektedir. ("anadolujet ile ilgili reklamlar" yazmaktadır ve internet likleri yanında "Neden bu reklam?" ifadesi bulunmaktadır.) Bu reklamların hiçbirisi Anadolu'Jet'in değildir. Acentalar tarafından verilmiş reklamlardır. Malumunuz üzere acentalar havayollarının biletlerini satması için yetkilendirilmiş kuruluşlardır ve acenta komisyonu ile satış yapmaktadırlar. Bu nedene satın aldığınız bu bilet ile alakalı olarak Anadolu Jet'in bir kusuru bulunmamaktadır. Ayrıca bilet promosyon sınıfından olduğu için, nereden satın alındığına bakılmaksızın iptal/iade ya da değişiklik yapılması mümkün değildir. Acentanın yapmış olduğu internet sayfa tasarımı ve yanıltıcı olduğunu düşündüğünüz diğer hususlar ile ilgili de havayolu olarak Anadolu Jet'in bir yanlışı bulunmamaktadır. Anlayışla karşılayacağınızı ümit eder, saygılar sunarız. Anadolu Jet

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön