Anadolu Jet 6 Saat 45 Dakika Rötar Ve Mağduriyet!

Oktay S. |

27/07/2015 İstanbul Sabiha Gökçen-Samsun uçuşu için eşim ve 2 küçük çocuğumu havaalanına bırakıp geldim. 22.45' te kalkacak uçak sabah 5.30' da hareket etmiş. Uçak 6 saat 45 dakika rötar yaptı. Bu esnada ne yiyecek ne içecek verilmemiş. Ayrıca kimse gelip ilgilenmemiş. Çocuğun bebek bezide bağajın içinde olduğu için çocuğun kişisel bakımı bile yapılmıamıştır. Saat 24' de oradaki büfelerde kapanmış. Çocuklar aç ve susuz kaldılar. Uçmayan kalmasın diye reklam yapıyorsunuz ama insanları yolda bırakıp mağdur ediyorsunuz. Bunun sorumlusu kim. Bende evde sabaha kadar uyuyamadım sinirden deli oldum. Bu yapılan haksızlık ve mağduriyet maddi ve manevi tazminat istiyorum.

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Oktay S.
  28 Temmuz
  12:41

  Dün geceden beri 3 kez müşteri hizmetlerini aradım. Biri müşteri hizmetleri diğeride e mail yoluyla 2 tane şikayet formu oluşturdum daha arayanda dönende yok!

 • 28 Temmuz
  12:33

  Sayın Yolcumuz;

  İlk mesajımızda yer verdiğimiz üzere bu taleplerinizi müşteri ilişkilerimize e-posta ile (çağrı merkezi kanalıyla telefonda değil) iletmeniz halinde değerlendirme yapılacaktır.
  Saygılarımızla;

  Anadolu Jet

 • Oktay S.
  28 Temmuz
  11:35

  Sivil havayolu yolcularının yönetmeliğine göre:madde 7:uçuşların tehiri
  a) 1500 kilometreden (1500 km dahil) daha kısa ve iç hatlardaki uçuşlar için iki saat veya daha fazla,
  ayrıca
  3) Tehir en az beş saat olduğunda, 9 uncu maddenin birinci fıkrasının (a) bendinde belirtilen yardım.

  Tazminat hakkı madde 8- (1) Bu maddeye atıfta bulunulması durumunda, yolculara iç hat uçuşlar için 100 Avronun Türk Lirası cinsinden karşılığı tutarında tazminat verilir.
  Bunlar ne o zaman 6 saat 45 dakika tehir olmuştur. İlla mahkemedemi arayalım hakkımızı her şey açıkça yazıyor

 • 28 Temmuz
  11:00

  Sayın yolcumuz;

  Rötarlı uçuşlarda tazminata hükmedilmemekle birlikte yolcularımızın yapmış oldukları harcamalar varsa belgelerini müşteri ilişkilerimize e-posta ile (çağrı merkezi kanalıyla telefonda değil) iletmeniz halinde değerlendirme yapılacaktır.
  Yaşanan aksaklık ve mağduriyet için özür dileriz.
  Saygılarımızla;

  Anadolu Jet

 • Oktay S.
  28 Temmuz
  09:34

  Rötar süresi 5 saati geçtiği için kişi başı 100 eurodan toplam 300 euro tazminat ile birlikte ayrıca bilet fiyatının tamamını tarafıma ödenmesini istiyorum. Bu benim kanuni hakkımdır.