27 Şubat 2017 #7904005

Anadolu Hayat Emeklilik Zorunlu BES Geri Ödemesi

Özel bir şirkette mühendis olarak çalışmaktayım. Zorunlu BES kesintisi için, çalıştığım şirket Anadolu Hayat Emeklilik ile anlaşmış. 19 Şubat günü cayma talebinde bulundum. 23 Şubat günü mesaj yolladılar, cayma talebimin 23 Şubat günü tamamlanacağını ve ocak ayında yapılan ilk kesintinin de yine 23 Şubat günü iade edileceğini yazmışlar mesaj ile. Şu an tarih 27 Şubat. İlk kesintiyi yatırmadıkları gibi, sistemden çıktığım konusunda çalıştığım şirkete de bilgi verilmemiş ve şubat ayı bordromdan da BES'ten çıktığım halde kesinti gözüküyor. Ayrıca, bu tip şikayetler için verdikleri numara sürekli meşgul ulaşılmıyor. Web sitelerinden de iletişime geçmek istediğimde sürekli hata mesajı çıkıyor. Bu kadar amatör bir firmayı hayatımda ilk defa görüyorum. Şaşkınlık içerisindeyim.

Özgür 641 Okunma

Cevaplar

 • Özgür14 Mart 2017

  Merhaba; 7904005 no. 'lu şikayetim ile; Anadolu Hayat Emeklilik ismi ile anılan firmanın; zorunlu BES sisteminden caydığımı, caydığım gün hemen eşzamanlı olarak çalıştığım firmaya bildirmemeleri üzerine, Şubat ayı için BES sisteminde olmadığım halde kesinti yapıldığını ve bu kesintinin Anadolu Hayat Emeklilik ismi ile anılan bu şirkete gittiğinden bahsetmiştim. Anadolu Hayat ismi ile anılan bu şirket kesinti üzerinden 13 gün geçmesine rağmen bu kesintiyi halen iade etmemiştir. Tüm kamuoyunun takdirlerine sunuyorum.

 • Özgür13 Mart 2017

  Merhaba; ilgili firmanın, BES sisteminden çıkmış olduğum halde çalıştığım firmaya caydığım gün hemen bildirmemesi nedeniyle BES sisteminde ve Anadolu Hayat Emeklilik sisteminde aktif olmadığım halde Şubat ayı için maaşımdan kesinti yapıldığını 7904005 şikayet ile belirtmiştim. Kesinti üzerinden 13 gün geçmesine rağmen ilgili firma halen kesintiyi iade etmemektedir. Şikayet sonucu çözümsüzdür. Kamuoyuna duyurulur.

 • Özgür08 Mart 2017

  Sistemde aktif olmamama rağmen ve kesinti üzerinden 8 gün geçmesine rağmen ahe halen paramı geri ödemedi.

 • Özgür06 Mart 2017

  Tarih: 06/03/2017, saat:10:49. Şubat ayı kesintisi halen yatırılmadı.

 • Özgür03 Mart 2017

  Merhaba; ilgili firmanın, BES sisteminden çıkmış olduğumu çalıştığım firmaya caydığım gün bildirmemesi nedeniyle BES sisteminde ve Anadolu Hayat Emeklilik sisteminde aktif olmadığım halde Şubat ayı için maaşımdan kesinti yapıldığını 7904005 şikayet ile belirtmiştim. Kesinti üzerinden 3 gün geçmesine rağmen ahe halen kesintiyi iade etmemektedir. AHE'den ne zaman iade yapılacağı konusunda açıklama bekliyorum.

 • Özgür03 Mart 2017

  Şubat ayı kesintisi iade işlemi halen yapılmadı. AHE'ten açıklama bekliyorum.

 • Özgür02 Mart 2017

  Tarih 02/03/2017; saat 09:15; halen Şubat ayı için kendilerine gönderilmiş olan kesintiyi geri iade etmediler. Bekliyorum.

 • Özgür28 Şubat 2017

  İlgili firma Ocak ayı kesintisini bu sabah yatırmıştır. Şubat ayı kesintisini henüz yatırmadılar.

 • Özgür28 Şubat 2017

  Buradan tüm okuyuculara bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Ben bu bahsi geçen firmaya hiçbir şekilde ulaşamıyordum. internet siteleri sürekli hata veriyor, telefonları sürekli meşgul. Ne zaman ki buraya Sikayetvar.com'a yazdım, 4 saat içerisinde hemen aradılar. Demek ki illaki şikayet etmek gerekiyor. Demek ki müşteri kıymetini şikayet edince anlıyorlar. Tüm sorun yaşayanlar buraya şikayet mesajı yazsın o zaman arıyorlar. Problem çözümünü yine sonuçsuz bıraktılar. Sistemlerinde bir değişim olduğundan geri ödeme yapamadıklarından bahsettiler. Halen paranın ne zaman geri ödeneceği konusunda net bir cevap veremiyorlar. Yuvarlak laflar kullanıyorlar. Yorumu sizlere bırakıyorum. Durumu günlük olarak izleyerek paramı iade etmedikleri her gün için buraya mesaj yazacağım. Bilgilerinize.

 • Anadolu Hayat Emeklilik Temsilcisi27 Şubat 2017

  Müşterimizle görüşülmüş, kendilerine konuyla ilgili bilgi verilmiştir. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. Müşteri Hizmetleri Merkezi [email protected] 444 55 00

 • Anadolu Hayat Emeklilik Temsilcisi27 Şubat 2017

  Değerli Müşterimiz, Talebiniz ilgili birimimize iletilmiştir. Gerekli inceleme titizlikle gerçekleştirilerek, Size en kısa süre içinde bilgi aktarılacaktır. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. Müşteri Hizmetleri Merkezi [email protected] 444 55 00

Benzer Şikayetler

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön