30 Temmuz
Yorum Yap
#10725736

Anadolu Hayat Emeklilik Yanlış ve Eksik Bilgi!

Anadolu Hayat Emeklilik Bireysel Emekliliğe ile İş Bankası'nda yaptığım harici bir işlem ile yönlendirme sonucu 2014 yılında giriş yaptım. Banka görevlisi (pazarlamacısı) “hesabınızda paranız nakit olarak duruyor bunu aylık ödeme ile Anadolu hesabı açalım %25 devlet katkısı alın 6 yıl sonra da çıkış yapabilirsiniz” dedi.


Bu bilgi bugün yetersiz ve müşteri olan bize cazip hale gelecek şekilde anlatılmaktadır. Eksik olan kısım 6 yıl sonra çıkılacağı doğrudur hatta 5 yıl sonra çıkılıyor ancak çıkarken ne alınıyor, %25 devlet katkı payının %15’ i bu da toplam yatırılan paranın %5’ne bile denk gelmiyor.


Bu sistemdir doğruluğunu tartışacak değilim yanlış olan kısım ürünü pazarlamak için müşteriye eksik veya yanlış bilgi veren banka görevlileridir.

Fatih 486 Okunma

Cevaplar

  • Fatih31 Temmuz

    “Müşteri ile görüşüldü Bilgi verildi” ibaresi mutlak bir çözüme işaret midir? Tabi ki hayır. Görüşme sonucunda ayrıca Bireysel Emeklilikte emeklilik başlangıcının ne zaman olduğunu öğrendim ancak verilecek ücret konusunda hiçbir fikir üretilmemektedir. Rahat olun emeklilikte kalınacak süre de belli değil. Ölene kadar almıyorsunuz yani.

  • Anadolu Hayat Emeklilik Temsilcisi31 Temmuz

    Müşterimizle görüşülmüş, kendilerine konuyla ilgili bilgi verilmiştir. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. Müşteri İlişkileri ve Dijital Kanal Yönetimi Müdürlüğü [email protected] 08507245500

  • Anadolu Hayat Emeklilik Temsilcisi30 Temmuz

    Değerli Müşterimiz, Talebiniz ilgili birimimize iletilmiştir. Gerekli inceleme titizlikle gerçekleştirilerek, Size en kısa süre içinde bilgi aktarılacaktır. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. Müşteri İlişkileri ve Dijital Kanal Yönetimi Müdürlüğü [email protected] 08507245500

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler