19 Eylül 2016

Anadolu Hayat Emeklilik Paramı İade Etmiyor

Anadolu Hayat Emekliliğe güvenerek emeklilik hesabı açtırdım. Birikimim olan bir miktar parayı da hesabıma yatırdım 1 yıl önce. Daha sonra yeni emekli yasaları çıktığında Nisan 2016'da "avantajlı olacaktır sizin için" talepleri ile ikinci hesabı açtırdım ve yatırdığım aylık miktarı da yükselttim. 4 ay yatırdıktan sonra 200 TL yatırdığım aylık tutar 780 TL görünüyor. Olması gereken hiç kar etmese bile 800 TL. Neden olduğunu sordum bankaya giderek oradaki yetkili onun yanlış olduğunu aslında 790 TL. Ben de neden zarar ettiğimi sordum. Aldığım cevap "aslında zarar edilmiyor ama" Her neyse hesabımı kapatmak için dilekçe verdim 09.08.2016 aldığım cevap kapatırız ancak para 20 iş günü. 25 iş günü oldu, bankaya da uğradım sonuç yok.

B.gökhan 260 Okunma

Cevaplar

 • B.gökhan19 Ekim 2016

  Anadolu Emeklilik müşterisaini hiçe sayar davranışlarına devam ediyor. Hesap kapatılmamış duruma geri döndü. Ancak hesabın bozulup geri aynı duruma gelmesinden kaynaklana fon kayıplarını karşılamadı. Hesap cetveli istediğimde kendi bildikleri hesap özetini gönderiyorlar. Buradan onlara sesleniyorum Anadolu Hayat Emeklilik; yapmış olduğunuz hatadan dolayı kaybetmiş olduğum para tutarı 1 TL olsa bile karşılayacaksınız. Yapmış olduğunuz hatalar zincir için özür dileyeceksiniz. "Şikayetiniz alınmıştır" diyerek müşterileriniz memnuniyetini yok sayarak ticaret yapamazsınız.

 • B.gökhan12 Ekim 2016

  Firma ile ilgili şikayetim devam ediyor. Parayı iade etmişler ancak eksik mi tam mı hiçbir şey belli değil. Ne bir açıklama ne başka bir şey yok. Konu ile ilgili özür dileriz yok. Hatamızı telafi edelim yok. Marka değeriniz düşüyor ilgili firma haberiniz olsun.

 • B.gökhan28 Eylül 2016

  Bu arada elimde imzalı belge var. 09.08.2016 tarihinde 02092160 nolu aboneliğimin iptali için. Hala iptal etmediniz. 20 iş günü içinde paranın iadesini sağlamanız gerekiyordu. Bakalım size yatırmış olduğum 800 TL o gün 795 TL idi. Bugün kaç tll ye düştü. Buradan yazı dizisi şeklinde tüm olanları yapmış olduğunuz hataları tek tek yazacağım.

 • B.gökhan28 Eylül 2016

  İşbankası İzmir Konak şubesine tekrar gittim. Tekrar konu ile ilgileneceklerini söylediler. Gerekli yerlere e-posta attıklarını. Anadolu Hayat Emeklilik 444 numarası aradı halimi hatırımı sordu sağ olsunlar. Son yazdığım yorum ile alakalı aradıklarını ilettiler. Benimle ilgili tüm bilgileri toplayıp aramaları gerektiğini ilettim. Artık Anadolu Hayat Emeklilik benim için yeni bir iş oldu. Anadolu Hayat Emeklilik ne olur çözüm odaklı profesyonel bir şirket olmaya gayret gösterin. Yasal yolarla tüm haklarımı arayacağıma emin olabilirsiniz. Uğramış olduğum tüm maddi zararları ödeyemekle yükümlüsünüz. Öncelikle yanlış aldığınız 200 TL'nin sizin hesabınızda kalan süresi, için faizi ile başlayınız.

 • B.gökhan27 Eylül 2016

  Anadolu emeklilik tekrar hata yaptı. Parayı 10 gün gecikmeli gönderdi ama diğer emeklilik hesabımı iptal etti. Bu işler ile ilgili olarak 20 kez İş Bankası şubesine gitmişimdir. Her keresinde oradaki arkadaşlar arayacaklarını söylüyorlar. Ancak raanmıyorum. Şikayetvar:com ve Bimer"e şikayetten sonra hemen işleme alıyorlar (Paniık havası ile işleme aldıkları için hata yaptıklarını düşünüyorum) Bence gelen şikayetlere göre işlerini iyi yapamayan bir kuruluş olduklarını düşünüyorum. Başka BES ler nasıl acaba? Neyse hakkımızı savunmaya devam profesyonel olmayan firmalara karşı.

 • Anadolu Hayat Emeklilik Temsilcisi20 Eylül 2016

  6469810 numaralı şikayet ile ilgilidir. Müşterimizle görüşülmüş, kendilerine konuyla ilgili bilgi verilmiştir. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. Müşteri Hizmetleri Merkezi [email protected] 444 55 00

 • Anadolu Hayat Emeklilik Temsilcisi19 Eylül 2016

  6469810 numaralı şikayetle ilgilidir. Talebiniz ilgili birimimize iletilmiştir. Gerekli inceleme titizlikle gerçekleştirilerek, Size en kısa süre içinde bilgi aktarılacaktır. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. Müşteri Hizmetleri Merkezi [email protected] 444 55 00

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön