11 Ağustos 2017

Anadolu Hayat Emeklilik Onayım Olmadan Hayat Sigortası Yenilendi

Anadolu Hayat Emeklilik firmasından 08.08.2016 tarihinde 1 yıllık tehlikeli hastalıklar sigortası yaptırdım. 08.08.2017 tarihinde bana sorulmadan, onayım alınmadan bu sigorta yenilenerek kredi kartımdan 317,93 TL para kestiler. İptali için ise ikametgah, kimlik fotokopisi, dilekçe gibi evraklar istiyorlar. Onayım alınmadan yapılan bir sigorta yenilenmesi için bu evraklarla uğraşmak istemiyorum. Kartımdan onayım olmadan çekilen bu tutarın iadesini talep ettiğimde bu evraklar olmadan yapamayacaklarını ilettiler. Haber verilmeden yaptıkları sigortadan ve iadesini yapmadıklarından dolayı şikayetçiyim.

Leyla 1.181 Okunma

Cevaplar

 • Leyla25 Ağustos 2017

  Anadolu Hayat Emeklilik bana daha önceki şikayetimle ilgili hiçbir çözüm sunmadı. Evrakları ısrarla talep ettikleri için gönderdim. Ancak evraklar ellerine 22.08.2017 tarihinde ulaşmasına rağmen hala kartıma iade yapılmıyor. İşlemin hangi tarihte yapılacağına dair bilgi de vermiyor. İşlem sırasına göre yapılacağını söylüyorlar. Nereye, nasıl ve ne şekilde daha fazla şikayet edeceğimi bilmiyorum. Hukuki süreç başlattım, bİMER üzerinden firmayı şikayet ettim. Daha farklı ne yapmalıyım? Acilen benden izinsizce alınan tutarın iadesini talep ediyorum.

 • Leyla24 Ağustos 2017

  Firmanın benden talep ettiği bi dolu evrakı gönderdim. Evrak ellerine 22.08.2017 tarihinde ulaştı. Muhaberat birimlerine teslim edildiğine dair kargodan aldığım kaşe görüntüsü elimde var. Ancak firma o kadar ilgisiz ki hala iadem yapılması, ellerine ulaşan evrakı bulamıyorlar.

 • Anadolu Hayat Emeklilik Temsilcisi14 Ağustos 2017

  Müşterimizle görüşülmüş, kendilerine konuyla ilgili bilgi verilmiştir. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. Müşteri Hizmetleri Merkezi [email protected] 0 850 724 55 00

 • Anadolu Hayat Emeklilik Temsilcisi11 Ağustos 2017

  Değerli Müşterimiz, Talebiniz ilgili birimimize iletilmiştir. Gerekli inceleme titizlikle gerçekleştirilerek, Size en kısa süre içinde bilgi aktarılacaktır. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. Müşteri Hizmetleri Merkezi [email protected] 08507245500

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön