Anadolu Hayat Emeklilik ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü
  • profile
  • profile
2 Destekçi

Anadolu Hayat Emeklilik İptal Ettirme Problemi

1.479görüntüleme
Mustafa
Mustafa 16 Ağustos 2020 20:22

Birikiminiz gitti geçmiş olsun. 1 ay önce iptal ettirmeye çalıştığım Anadolu Hayat Emeklilik sistemini iptal etmediler. Bahaneler bahaneler yok kimlik arka yüzü yok dilekçe gönderiyorsunuz. Bu olmadı. Bizim gönderdiğimiz formu doldurunuz gönderiyorsunuz gelmedi sistemleri harika ve geçen iptal ettiremediğim için bu ay ki maaşımdan kesinti oldu. Fakat aradım tekrar iptal ettirmek istediğimi ilettim. Ama yok yine yok. Geçen ay ki iptal talebimde 150 TL kesileceğini söylediler.

Yani içerideki tüm paranızın ve bu geçen ay iptal edilemediği için bu aydan da bir 150 TL daha kesinti oldu aldılar tekrar aradım bu seferde bana diyorlar ki hesabınızda şu kadar şu kadar birikiminiz var iptal ettirdiğiniz takdirde paranızın tamamı kesilecektir. Yani alacağınız para bulunmayacaktır diyorlar şu anki maaşım yaklaşıyor. Bunda da iptal edilemediği durumunda bir 150 daha gidecek geçmiş olsun dedim. Kendimce çok güzel yoluyorlar ben zaten hibe etmiştim içerideki paramı alsınlar. Kendilerin olsunlar ama bir daha da tövbe dedim. Yani anlayacağınız şu ki arkadaşlar birikiminizi alabileceğiniz seçeneğiniz kalmıyor. 

Önemli bir detaya geleyim ben bu sisteme İş Bankası tarafından bilgilendirilerek İş Bankası içerisinde dahil ve hiçbir bilgilendirmede böyle bir şey söz konusu değildi bana diyorlar istediğiniz vakit birikiminizi çekebilirsiniz ve aynı tekrar her kesintiniz devam eder diye tamam diyorum fakat gel gelelim ki vaziyete hiçbir şey anlatıldığı gibi değil. Zaten ben İş Bankası'na hesap açtırmaya gelmişim. Bana böyle bir seçenek sundular. Tamam dedim harika olur dedim. Ben kartımı almak için imzalar attım bu detayı da Anadolu Hayat Emeklilik sistemi müşteri hizmetlerine bildirdim. Bana verdikleri cevap imza attınız sözleşmemize deyip çekiliyorlar. Yok efendim sözleşmemiz böyle yok efendim imza attınız.

Anadolu Hayat Emeklilik Logo
Anadolu Hayat Emeklilik16 Ağustos 2020 20:23

Değerli Müşterimiz, Talebiniz ilgili birimimize iletilmiştir. Gerekli inceleme titizlikle gerçekleştirilerek, Size en kısa süre içinde bilgi aktarılacaktır. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. Müşteri İlişkileri ve Dijital Kanal Yönetimi Müdürlüğü [email protected] 08507245500

Anadolu Hayat Emeklilik Logo
Anadolu Hayat Emeklilik17 Ağustos 2020 14:07

Müşterimizle görüşülmüş, kendilerine konuyla ilgili bilgi verilmiştir. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. Müşteri İlişkileri ve Dijital Kanal Yönetimi Müdürlüğü [email protected] 08507245500

  • profile
  • profile
2 Destekçi

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler