24 Ocak 2014 #2255159

Anadolu Hayat Emeklilik Bilgim Olmadan Kesinti Yapıyor

Aylarca Anadolu Hayat Emeklilik görevlileri bireysel emeklilik müşterileri olman için tüm çabayı gösterdiler. Hatta adımı vererek iki defa çalıştığım kuruma geldiler. O kadar anlattılar ki girdiğim takdirde hiç bir şekilde kesinti olmayacak sadece kazanacaktım. 100 lirayla hanım ve kendi adıma girmeye karar verdim.


1- Her ay yatan para 100 lira olması gerekirken, 98 lira görünüyordu (%2 kesinti iki kişi için her ay 4 TL) müşteri hizmetlerine defalarca aramama rağmen sonuç alamadım. (gider kesintisi oluyormuş)
2- Hiçbir şekilde hayat sigortası için bilgim alınmadan hayat sigortası yapmışlar, aylık 9-8 tl 3 ay kredi kartımdan kesildi. İade talebinde bulundum sonuç alamadım.

Abdullah 931 Okunma

Cevaplar

 • Abdullah'ın Teşekkür Mesajı24 Ocak 2014

  Bilgi verdiğiniz için teşekkürler keşke bu tür kesintiler sisteme girmeden önce bilgi verilseydi de bizde girmeseydik

 • Anadolu Hayat Emeklilik Temsilcisi24 Ocak 2014

  2255159 numaralı şikayet ile ilgilidir. Müşterimizle görüşülmüş, kendilerine konuyla ilgili bilgi verilmiştir. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. Müşteri Hizmetleri Merkezi [email protected] 444 55 00

 • Abdullah24 Ocak 2014

  memuruz ileride çorumuza çocuğumuza azda olsa azar azar ödeyerek birşeyler bırakalım umuduyla giriyorsunuz. Ama girdikten sonra ne anlatıldığı gibi nede umduğunuz gibi oluyor. Devam etseniz zarardasınız çıksanız daha çok zarardasınız. yani ayağınızı kaptrınca işin işinden çıkmak gerçekten zor

 • Abdullah24 Ocak 2014

  3 - Fondan kazanacağımı söylediler hatta en az aylık 5-10 tl dahada yükselebilir dediler ama fon sürekli zarar ediyor. Müşsteri hizmetlerini aradım sonuç alamadım. ki üye olmadan önce uzmanlarımız tarafından sizin için en iyi kazanç sağlayacak fonla başlıyorsunuz denilmişti. 4- Diğer bireysel emeklilik firmalarının giriş aidatı kestiklerini ama kendilerinde ve benim gireceğim grupta hiç birşekilde giriş aidatı kesilmeyeceğini ayrılmam durumda tüm artı getiriler ve anaparamı alıp ayrılabileceğimi söylediler ama sisteme online giriş yapınca 766,12 Tl giriş ücreti keseceklerini gördüm müşteri hizmetlerini aradım böyle bir kesinti olmayacağını söylemişlerdi diye onlarda teyit etti girirken almıyorduk çıkınca öyle bir alcaz diye.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön