Anadolu Hayat Emeklilik Aktarım Talebinin Tamamlanmaması!

Canan Canan15 Eylül 13:49

3 Eylül 2020 tarihinde tarafıma aktarım evrakları ulaştı. Aktarım işlemi için talep ettiğim evraklar da zaten ısrarla ikinci aramanın sonunda ulaşmıştı. Evraklar elime ulaştıktan sonra aynı gün, diğer banka sistemi aktarım evraklarını işleme aldı. Yani 3 Eylül 2020 tarihinde başlayan aktarım talebim bugün itibariyle halen tamamlanmadığı gibi aylık kesinti de devam ediyor. Ahe sistemini aradığımda tarafıma verilen cevap imza uyumsuzluğu dolayısıyla aktarımın yapılmadığı oldu. İmza uyumsuzluğu için karar verenin kim olduğunu ve neye göre bu sonuca varıldığını, karar verenlerin yetki durumunun ne olduğunu görüştüğüm yetkiliye sorduğumda sözleşme kaydımın olmadığını söyledi. Sözleşme olmadan Anadolu Hayat Emeklilik'te bu kadar süre nasıl kaldığımı sorduğumda bir cevap alamadım. Kısaca sözleşmem bulunmadığından "imza uyumsuz "gibi not düşülmüş. Zaten giriş işlemini telefon ile aranarak gerçekleştirmiştim. Benden de bu kadar süre içerisinde hiçbir şekilde imza istenmedi. Yani aktarım işlemim hala sürüyor. Zaten aktarım talebi için ayrıca aramak ve uğraşmak durumunda kalmıştım. Aktarım kararımı almama sebep ise Fonmatik üzerinde yapmak istediğim değişikliğe izin verilmemesi idi. SPK tarafından yılda 6 defa bu hakkım olduğunu belirtmiş olmama rağmen bunu fonmatiğe devrettiğimi ve kendi birikimime kibarca müdahale edemeyeceğimi söylediler. Ancak ayrılma talebi işlemlerine başlayınca da aslında bunu yapabileceklerini söylediler. Çıkmamam kalmam için nazikçe ısrar ettiler. Anadolu Hayat emeklilikle bu kadar sorundan sonra bir an önce ilişkimi kesmek istiyorum. Hizmet almak istemiyorum sizden hiçbir şekilde. Sadece kullanabileceğim haklarımı kullanırken sıkıntı yaşamak istemiyorum. Bir müşteriye bu kadar kısa sürede bu kadar sorun çıkarılmasını doğru bulmuyorum. Ayrıca telefon kayıtları da dinlenirse ne demek istediğim daha iyi anlaşılabilir.

Pandemi sürecinde bu tür hizmetlerde onayın sesli onay sistemiyle yapılabildiğini bildiğim halde, hatta bankaların bir çoğunun bununla ilgili ortak karar almış olmasına rağmen imza uyumsuzluğu gibi bir bahaneyle işlemlerimin aksatılmasını kabul etmiyorum. Evraklarım tam ve eksiksiz olduğu halde imza onay bahanesiyle başlaması gereken 10 günlük yasal süreç 3 Eylül 2020 tarihinde başlatılmadığı için durumdan şikayetçiyim. Emeklilik gözetim merkezine de şikayet edeceğim.

Gelişme :

1 hafta önce

Defalarca şikayet kaydı bıraktım bir buçuk ay oldu param da yok çözüm de... Üstelik 5 dakika metrodaydım hemen aradık ulaşamadık diye mesaj geldi... Müşteriye ulaşma çabanız bu kadar mı? Süreci detaylıca inceleyip ortadan kaybolan parayı aktarın ve zararımı tazmin edin, yasal süreyi aştınız, sözleşmemi kaybettiniz, 20 gündür benim hesabımda göremediğim parayı kullanıyorsunuz... Şirket politikanıza bir çeki düzen verin artık!

1 hafta önce

Anadolu Hayat 23 Eylül 2020 tarihinde aktarımı tamamladığını beyan etti. Son ödediğim taksiti iade etti. Bir gün sonra da artık hesabımda biriken birikimi göremedim ve aktarımın tamamlandığını düşündüm ancak 9 Ekim 2020 itibariyle ne aktarım yaptığım Garanti Emeklilikte para görünüyor, ne de Anadolu Hayat 'ta. Kısacası para ortada yok. Anadolu Hayatı tekrar aradığımda ( ki her adım için tek tek ve defalarca aramak durumunda kaldım, ) 9 Ekim İtibariyle onayın verildiğini belirttiler. Neden 9 Ekim? Çünkü ben o sırada aramaya başladım. 3 Eylül 2020 tarihinde başlattığım aktarım süreci yasal sürecin çok çok üstünde süre geçmiş olmasına rağmen, Anadolu Hayat arayıp özür dileyip hallediyoruz demesine rağmen hala tamamlanmadı. Üstelik Parayı ben 10 günden fazladır (24 Eylül- 9 Ekim ) arasında hesapta görmüyorum. 20 gündür bu parayla ne yapılıyor? Ayrıca 24 Eylülde geçmiş olduğum bilgisini veren banka aktarım tamamlana kadar kura yatıracağım emeklilik birikimimin maddi kaybını Anadolu Hayat tazmin edecek mi? Dolandırılmış gibi hissediyorum. Adına yakışmayan ve artık gün itibariyle nefret ettiğim, hizmet kalitesinden tiksindiğim bir firma halindeler şu an. Umarım Muhatap bulabilirim ve gerçek ve söz verilen çözüme ulaşabilirim. Birileri 20 gün boyunca paramı ne yaptığını bana açıklar. Sürecin sonunda BDDK olsun, Emeklilik gözetim merkezi olsun her yeri arayacağımdan emin olsun şirket.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

Anadolu Hayat Emeklilik Logo Anadolu Hayat Emeklilik 15 Eylül 16:22

Müşterimizle görüşülmüş, kendilerine konuyla ilgili bilgi verilmiştir. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. Müşteri İlişkileri ve Dijital Kanal Yönetimi Müdürlüğü [email protected] 08507245500

Anadolu Hayat Emeklilik Logo Anadolu Hayat Emeklilik 15 Eylül 13:49

Değerli Müşterimiz, Talebiniz ilgili birimimize iletilmiştir. Gerekli inceleme titizlikle gerçekleştirilerek, Size en kısa süre içinde bilgi aktarılacaktır. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. Müşteri İlişkileri ve Dijital Kanal Yönetimi Müdürlüğü [email protected] 08507245500

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler