Anadolu Hayat Emeklilik Hesap Kapatma ve Birikmiş Paramın Bana Ödenmesi...

Peyyami S. |

Hesabımı kapatmak ve paramı almak istedim. Aynen burada yazılı olan diğer şikayetlerdeki gibi saçma sapan bir süreçleri var ve hiçbir açıklamaları mantığı yok. 17 Mayıs'da telefon ile talep oluşturdum. 5 iş günü içerisinde geri aranacağımı ilettiler. 4. gün sonra tekrar ben aradım. Bu sefer dilekçe ve kimlik fotokopisi istediler. Gönderdim. 25 Mayıs'da tekrar hesap kapatma için kimlik fotokopisi ve talep formu istediler. İşin hikaye kısmi bunlar kafa karıştırmaktan başka bir şey değil. Özet şu; Anadolu Hayat Emeklilik birikmiş benim paramı geri vermek için formu aldıktan sonra 20 iş günü beklememiz gerektiğini söylüyor. Bu formu işleme koymaları bir 10 iş günü. Yani ben paramı almak için minimum 1 ay bunları bekleyeceğim. Neden? Sebep ne? Böyle saçma bir iş olur mu? Keyifleri için bekliyoruz.

Etiketler :

Sözleşme İptal Ödeme Yapmama / Geç Ödeme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Peyyami S.
  06 Haziran
  13:56

  Hala bekliyoruz...

 • Peyyami S.
  03 Haziran
  15:27

  bugün sahip olduğum fonları satışa koymuşlar, bu ne demek:) , sizi daha bekleyeceğiz demek, az çok borsa ve fon alıp satan insanlarız, bu beklemenin hiç bir anlamı yok, tamamen Anadolu Hayat Emeklilik sisteminin yavaşlığı bu, 17 mayisda başlayan görüşmemiz bugün 3 Haziran ve hala bekliyoruz, girmeyin bu sisteme.

 • Peyyami S.
  02 Haziran
  14:39

  Takip edenler için güncelleme: 2 Haziran ve hala bi sonuç alamadım, halen bekliyorum, birçok yere daha şikayet ilettim ama hayat emeklilik bildigini okuyor, tüketici müşteri olarak bunlardan uzak durun

 • Peyyami S.
  01 Haziran
  00:17

  Okuyan arkadaşlar için guncelleme: arkadaşlar hiçbir gelişme yok, bildiklerini okuyorlar, bunlar kimsenin parasını 1 aydan evvel geri vermez. Hayır parada bizim paramız, bizim yatırdığımız para, benim paramı bana geri vermiyorlar:) , uzak durun Anadolu Hayat Emeklilik 'tan. Birçok yere yazıyorum, tüketiçi - müşteri hakları dahil, birilerini dürtelim ama kimsenin yapaçağı bir şey yok, birbirimizi bilinçlendirip bunlardan uzak durmak lazım.

 • Peyyami S.
  30 Mayıs
  15:20

  Evet aradılar, şirket yazısı ellerine ulaşmamış. 23 mayis'da ellerine ulaştığına dair teyit almıştım kendilerinde. Yetkili Süheyla Yetkin ' den de teyit aldım. Telefon kayıtlarında mevcuttur. 17 mayisda talep oluşturdum, 23 mayisda teyit aldım, bugün 30 Mayıs ve ellerine ulaşmamış, :) gülüyorum, buraya bunları yaziyoruzki başkaları mağdur olmasın, ders çıkarın, şikayet edecek ve yapacak bise var mı, dava acalim, nolur!, bizden sonrakiler para kaptırmasın bari. Özet, bugün aradılar evrak ulaşmamış, sonra bulduk dediler, bugün gitmiş onlara:), bugün evrağa kim attı onlara acaba?, 23 mayıs da atılan ve teyit alınan evrak olmasın o!, yazık!, insanları bu hale koyan sisteme yazık!

 • 30 Mayıs
  13:58

  5598436 numaralı şikayetle ilgilidir.

  Müşterimizle görüşülmüş, kendilerine konuyla ilgili bilgi verilmiştir.

  Bilgilerinize sunarız.

  Saygılarımızla,

  Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş.
  Müşteri Hizmetleri Merkezi
  hizmet@anadoluhayat.com.tr
  444 55 00

 • 30 Mayıs
  08:56

  5598436 numaralı şikayetle ilgilidir.

  Talebiniz ilgili birimimize iletilmiştir. Gerekli inceleme titizlikle gerçekleştirilerek, Size en kısa süre içinde bilgi aktarılacaktır.

  Bilgilerinize sunarız.

  Saygılarımızla,

  Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş.
  Müşteri Hizmetleri Merkezi
  hizmet@anadoluhayat.com.tr
  444 55 00