Anadolu Hayat Emeklilik Ek Katkı Payı Ödemesi Verilmiyor.

Ali İ. |

2015 yılı Nisan ayında Anadolu Hayat Emeklilik bireysel emeklilik sistemine giriş yaptım. Amacım kredi kartımdan rahatça birikim yapılmasını sağlamaktı. Bu sırada benimle görüşen kişi belli tarihler arasında üyeliğinizi gerçekleştirirseniz 50 TL ek katkı payı verileceğini söyledi. Kabul ettim. Daha sonra bu 50 TL ile ilgili pek çok kez görüşme yapmama rağmen bireysel emeklilik hesabıma girişi yapılmadı. En son sistemde 1 sene kalınırsa hesabıma ekleneceği söylendi. Şu an haziran 2016'dayız. Yine bu ek katkı payının akıbeti sorulduğunda sistemde öyle bir şey gözükmüyor diyorlar. Faiziyle tarafıma vereceklerini ümit ediyorum. Ya da sistemden hiçbir cezaya maruz kalmadan paramı iade ederler diye düşünüyorum çünkü yaptıkları Ticaret Kanunu, Borçlar Kanunu ve hatta Türk Ceza Kanunu'na aykırılık içermektedir. Güveni kötüye kullanma da!

Etiketler :

Ödeme Yapmama / Geç Ödeme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Ali İ.
  27 Haziran
  13:54

  Hazine müsteşarlığı! Na yaptığım sigortacılık e-başvurusu sayesinde söz konusu parayı yatırabildiler. İşin komik tarafı var olan ekran görüntüsünde kampanya açık açık yazıldığı halde verilen cevap şu şekildedir: "Yapılan incelemede; ilgili tarihlerde, tarafınıza iletildiği şekilde bir kampanyamız olmadığı tespit edilmiştir. Ancak; memnuniyetiniz adına, ilk katkı payınız olan 250,00 TL’nin, %25’i oranında (62,50 TL) ek katkı ödemesi bireysel emeklilik hesabınıza en kısa süre içerisinde ödenecektir. " Yani bizim böyle bir kampanyamız yok diyorlar hala inatla. Ben de şöyle yapıyorum: Paramı geri aldım. Hesabıma geçti. Ama şikayeti silmeyeceğim, bizleri enayi yerine koyduğunuz için.

 • 27 Haziran
  13:50

  5662165 numaralı şikayetle ilgilidir.

  Müşterimizle görüşülmüş, kendilerine konuyla ilgili bilgi verilmiştir.

  Bilgilerinize sunarız.

  Saygılarımızla,

  Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş.
  Müşteri Hizmetleri Merkezi
  hizmet@anadoluhayat.com.tr
  444 55 00

 • Ali İ.
  13 Haziran
  15:13

  Ekran görüntüsü ortada kaçamayacaksınız. EGM, BİMER ve Hazine'ye şikayetlerimi de yapıyorum. Benim sistemimden utanmadan ek faydayı silmeniz sizi kurtaramayacak. Ya yükümlülük ve taahütlerinizi yerine getirirsiniz ya da paşa paşa kesinti yapmadan tüm birikimimi istediğim şirkete aktarmaya imkan verirsiniz. Kesinlikle çalışılmayacak firmasınız! İş ahlakınız yok!

 • 07 Haziran
  09:51

  5662165 numaralı şikayetle ilgilidir.

  Talebiniz ilgili birimimize iletilmiştir. Gerekli inceleme titizlikle gerçekleştirilerek, Size en kısa süre içinde bilgi aktarılacaktır.

  Bilgilerinize sunarız.

  Saygılarımızla,

  Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş.
  Müşteri Hizmetleri Merkezi
  hizmet@anadoluhayat.com.tr
  444 55 00