Anadolu Hayat Emeklilik Bes Kapatırken Fahiş Kesinti!

Enis K. |

Eşim 4 ay önce Anadolu Hayat Emeklilik sigortasına başladı. İş değişikliği sonrası şirket katkısı da alabileceği başka bir sigorta firmasına aktarım istedik. 2 yıl dolmadan aktarım yapmak istediğimizde yatırdığımız parayı alamayacağımızı söylüyorlar. 3 yıla kadar 900 TL kesinti alınacağını belirttiler. 3 yıldan sonra da stopaj kesintisi + giriş ücretini kesecekler zaten. Giriş ücretini kesin, üzerine kattığınız kesin, hadi ceza olarak da makul bir yüzde kesin anlarım da bütün paraya el koymak nedir?

Etiketler :

Kesinti ve Masraflar

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 23 Kasım
  14:52

  4245384 numaralı şikayet ile ilgilidir.

  Müşterimize iletmiş olduğu telefon numaralarından ulaşılamamaktadır. Konu ile ilgili bilgi verebilmemiz için kendisine ulaşabileceğimiz telefon numarasını içeren bir e-posta göndermesini veya 444 55 00 numaralı telefondan iletişim merkezimizi aramasını rica ederiz.

  Bilgilerinize sunarız.

  Saygılarımızla,

  Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş.
  Müşteri Hizmetleri Merkezi
  hizmet@anadoluhayat.com.tr
  444 55 00

 • 23 Kasım
  08:36

  4245384 numaralı şikayet ile ilgilidir.

  Talebiniz ilgili birimimize iletilmiştir. Gerekli inceleme titizlikle gerçekleştirilerek, Size en kısa süre içinde bilgi aktarılacaktır.

  Bilgilerinize sunarız.

  Saygılarımızla,

  Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş.
  Müşteri Hizmetleri Merkezi
  hizmet@anadoluhayat.com.tr
  444 55 00

 • Enis K.
  22 Kasım
  14:59

  Ek olarak eşim telefondan bes işlemlerini başlattı. Bu gibi çıkış veya aktarma işlemleri ile ilgili gerekli bilgilendirme kendisine yapılmamış.
  Ben kendim için 4 yıl önce başka bir firmadan bes başlatmıştım. Firma temsilcisi ile bizzat yuzyuze görüşüp tüm sorularımı sormuş yaptığı bilgilendirmelere dair de kağıt imzalamıştım. Ne kadar doğru bir tercih yaptığımı şimdi daha iyi anlıyorum.