Toplam çözüm sayısı
..
Anabilim Eğitim Kurumları ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü
  • profile
  • profile
2 Destekçi
  1 Yorum

Yeni karşılaştırma

ile

Anabilim Eğitim Kurumları Kalitesiz Eğitim ve Kurumsallıktan Uzak Yönetim

19082görüntüleme
Kevin
Kevin 22 Ekim 2020 11:02

Birçok insanın ekmek yediği bir kurum için, olumsuz bir şeyler yazıp da insanların ekmeği ile oynama ihtimali aylardır ellerime pranga vurdu. Diğer taraftan çocuklarına iyi bir eğitim planlamak isteyen binlerce anne-babanın vebalini almamak adına bunları yazmaya karar verdim. Gerçi nereden başlayacağımı bilemiyorum yazacak o kadar çok şey var ki. Sadece sizlerden ricam okumaya başlamadan önce kendimle ilgili olarak verdiğim aşağıdaki bilgileri mutlaka dikkate almanızı rica ederim.

39 yaşındayım ve Türkiye'nin en büyük kurumlarından birinde yönetici olarak çalışıyorum.  Annem ve babam her ikisi de öğretmen okulu mezunu (eski unvanları köy akademileri) Babam 10 yıl öğretmenlik ve 30 yıl okul müdürlüğü yaptı.  Annem uzun yıllar ilkokul öğretmenliği yaptı ve halen eski öğrencileri arar sorar. Her ikisi de 74 yaşında şimdi.  Kendimle ilgili önemli olduğunu düşündüğüm bu bilgileri verdikten sonra kurumla ilgili tespitlerimi size aktarayım.

1. Kurumsal bir yerde çalışıyorsanız yazdıklarımı daha iyi anlayacaksınız. Burada kesinlikle kurumsallık yok.. 2019 Mart erken kayıt döneminde çocuklarımızı yazdırmaya gittik. Muhasebede çalışan kızla konuşuyoruz. Kız hiçbir şey bilmiyor, yetersiz ve eğitimsiz. İlk şoku orada yaşadım. Eşime döndüm biz ne yapıyoruz dedim. Münferit bir olay bence dedi. Ben de sesimi çıkarmadım ve yazdırdık.

2. Bu yıl 1. sınıfta okudu çocuğumuz. Corona belasına kadar gitti geldi ama biz kayda değer gelişim izleyemedik. Ne zamanki bu Corona çıktı ve zoom ® derslerinde biz çocuğumuzun başında durup dinlemesini sağladık ve ilave olarak oturup bir şeyler anlattık; Bir de ne görelim bizim çocuğumuz bize okulun anlattığının tam tersi her şeyi çok çabuk kavrıyor, öğreniyor ve başarıyor. Türkçe, matematik ve İngilizce de oldukça geride kalmış bir çocuk, okuldan uzaklaştığı anda inanılmaz bir level atlama sürecine giriyor. 

6 ayda İngilizce'yi öğrenemeyen çocuk, pandemi döneminde anne baba eğitimi ile şakımaya başlıyor. Ben size bunları yazarken Şimdi içeride evdeki yabancı bakıcımızla sohbet ediyor. Başımızdan aşağı kaynar sular döküldü. Eşimle şok geçirdik. Hele ki o zoom derslerinde sınıflarında hala heceleyen çocuklar olduğunu görünce içimiz kan ağladı. Onların anneleri ve babaları gibi hissettik kendimizi. Zoom dönemi bizim için resmen “uykudan uyanış” dönemi oldu. Anlayacağınız çok da iyi ilgilenmemişler; ne bizim çocuğumuzla ne de diğerleri ile. Yazık değil mi. Uğraşmamışlar bu pırlantalar ile.  

  • profile
  • profile
2 Destekçi
  1 Yorum

1 Yorum

Sibel
Sibel16 Nisan 12:41
 

Merhaba bizde anabilim i düşünmüştük fakat araştırmalarımız maalesef pek de iç açıcı değil siz hangi şubesine kayıtlısınız yani memnun olmadığınız şubesi hangisi acaba

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Yeni karşılaştırma

ile